Přejít na hlavní obsah

Vědkyně z Muni se stala členkou prestižní organizace molekulární biologie

Uznávaná vědkyně Mary O'Connell je díky program ERA Chairs od roku 2014 na Ceitecu Masarykovy univerzity.

Mary O'Connell

Uznávaná vědkyně Mary O'Connell, která působí od listopadu roku 2014 v institutu Ceitec Masarykovy univerzity, byla zvolena členkou Evropské organizace molekulární biologie (EMBO). Ta sdružuje přes 1700 významných odborníků a jejími cíli jsou podpora talentovaných vědců a také podpora výměny vědeckých informací a budování evropského výzkumného prostředí.

„Ačkoliv je Masarykova univerzita nejlepší institucí v zemi co do držitelů prestižních projektů v rámci takzvaných EMBO Young Investigator Award, na voleného člena této organizace jsme zatím čekali marně. Mary O’Connell se nyní přiřadila jako první žena k šesti českým vědcům, kteří již členy EMBO jsou. Pro celou univerzitu je to mimořádně významné a jistě to zvýší naši reputaci,“ uvedl prorektor pro výzkum Petr Dvořák.

Mary O'Connell se dlouhodobě věnuje problematice dědičné informace a její modifikace ve vztahu k chorobám imunitního systému. Do Brna přišla před dvěma a půl lety díky evropskému grantu z programu ERA Chairs.

„Jsem nadšená a beru to jako poctu. Chtěla bych poděkovat svým současným i bývalým kolegům v laboratoři, protože i díky jejich tvrdé práci se to mohlo stát skutečností. Myslím, že v budoucnu budou mezi členů EMBO přibývat další právě z Masarykovy univerzity,“ reagovala na své zvolení Mary O´Connell.

Podle ředitele institutu Ceitec MU Jiřího Nantla je členství Mary O´Connell v Evropské organizaci molekulární biologie dalším krokem k cíli, který výzkumný institut od doby svého vzniku naplňuje, a to ovlivňovat vědu a její podmínky v národním i světovém měřítku.

„Mary je světově uznávaná vědkyně a energická žena a jsme hrdí, že je součástí týmu na našem institutu,“ uvedl Nantl.

Hlavní novinky