Magazín M Zprávy z MUNI
  • Události
  • Věda a výzkum
  • Student
Rubriky
English
    • Události
    • Sport
    • Komentáře
    • Věda a výzkum
    • Student
    • Výuka
    • Uchazeči
    • Absolventi
  • English

Nechci zažít další porážku, říká gólman výběru MU

Hokejisté Masarykovy univerzity pečlivě trénují na utkání s VUT, které se odehraje už v úterý 23. října.

Sport
19. října 2012
Martina Fojtů

Téměř stejný tým, jaký se předvede v úterý v Kajot Areně, na jaře vybojoval třetí místo na akademickém mistrovství republiky. VUT tam porazil dvakrát.Na loňský hokejový souboj se brankáři výběru Masarykovy univerzity Jaroslavu Chvátalovi nevzpomíná dobře. „Vzhledem k tomu, že jsme v týmu skoro všichni poloprofesionální hokejisté, tak to byl průšvih,“ připomíná 24letý student fakulty sportovních studií porážku 3:5.

Letos prý se spoluhráči udělá všechno proto, aby se smutný konec neopakoval. „Kamarádi z VUT si ze mě dělali srandu celý rok, nechci to zažívat znovu,“ směje se Chvátal, který se včera ráno spolu se zbytkem týmu sešel na posledním tréninku před úterním zápasem.

Kouč výběru Masarykovy univerzity Jiří Sedláček už na něm zkoušel formace, jaké budou nastupovat přímo v utkání. Hodně přitom těžil z toho, jak jsou hráči zvyklí nastupovat v klubech a jak spolu hráli na letošním akademickém šampionátu.

Téměř stejný tým, jaký se předvede v úterý 23. října v Kajot Areně, totiž na jaře vybojoval třetí místo na akademickém mistrovství republiky v hokeji. Družstvo Masarykovy univerzity tam nad VUT dvakrát zvítězilo. „Odhadovat ale dopředu, jak to dopadne příští týden, je zrádné. Soupeř trénuje celý rok a jejich sehranost je znát,“ říká Chvátal.

Nadcházející střetnutí univerzitních celků je pro něj stejně jako pro spoluhráče velkým zážitkem. Před takovým množstvím diváků, jaké se dá na hokejovém souboji čekat, už asi nikde jinde hrát nebude.

„Bronz, který jsme získali na jaře, je skvělý, ale studenti dvou vysokých škol ho neviděli,“ naráží na fakt, že popularitu má hokejový souboj přece jen větší," řekl Chvátal. Ten jinak působí ve druholigové Technice Brno, pracuje mimo jiné v Hokejovém tréninkovém centru a na fakultě sportovních studií se věnuje trenérství.

V létě by měl Chvátal bakalářské studium ukončit. Co bude dál? Nad tím teď rozmýšlí. Ve třetí nejvyšší české soutěži ještě asi chvíli zůstane, má ale i nabídku na přesun na úplně jiný kontinent.

„Kamarád žije v Austrálii a láká mě, jestli bych tam nechtěl jít hrát a trénovat brankáře,“ popisuje hokejista, který už oblékal dres Pelhřimova nebo Břeclavi a v mládežnických kategoriích také Komety Brno.

Související články

  • Hokejový souboj se blíží, tentokrát začne později

    Masarykova univerzita se dočká hokejové odvety. Zápas s VUT vypukne 23. října ve 20:00 v Kajot areně.

  • Rekord, ale s porážkou. Muni Karlovce podlehla 3:4

    Souboj dvou největších českých univerzit vidělo na dočasném zimním stadionu 7826 lidí. 

  • Návštěvnost Hokejového souboje univerzit může zlomit rekord

    Kotel fanoušků Muni vyrazí v 18:30 od Scaly, kde budou k dostání šály, fandící tyče a klapací ruce.

  • MU se utká s VUT na ledě. Začal prodej lístků

    Hokejový souboj univerzit se odehraje v pondělí 9. listopadu v DRFG Areně. Tým Muni se pokusí o čtvrté vítězství v řadě.

MUNIMasarykova univerzita

Vydává Masarykova univerzita, 2005–2023. ISSN 2571-4198.
Redakce | Ceník inzerce | PDF | Podmínky užití

Sledujte Magazín M:

Sledujte Magazín M na Facebooku Sledujte MUNI na Twitteru RSS

Hlavní verze článku