Přejít na hlavní obsah

Prvákoviny: Studenti pro studenty

AnotacePrvaci
Téměř tisícovka nových studentů Masarykovy univerzity se v průběhu srpna zúčastnila již tradiční akce Prvákoviny, kterou pořádalo Poradenské centrum MU s pomocí studentů vyšších ročníků. Cílem bylo seznámit nováčky se vším, co budou potřebovat ke studiu na vysoké škole.
Dozvěděli se, co je všechno v semestru čeká, jak funguje Informační systém MU nebo jak můžou najít a bez újmy přežít návštěvu studijního oddělení a mnoho dalších školních záležitostí.

Kromě toho se studenti mohli dozvědět, jak se pohybovat po Brně, kde si zařídit „šalinkartu“ a kam se zajít pobavit ve volném čase. Důležitou úlohu zde hráli právě starší studenti, kteří mohli nováčkům předat vlastní zkušenosti. Kromě obecně zaměřených Prvákovin proběhly také dvoje specializované.

Na matematických Prvákovinách si studenti mohli zopakovat středoškolské učivo a připravit se na nadcházející semestr. Letos se také nově pořádaly Prvákoviny z ekonomie, které byly určeny pouze pro studenty ekonomicko-správní fakulty, a jejich cílem bylo seznámit se hravou formou s vybranými fakultními obory a předměty.

A jak se prváci cítí po pár týdnech od začátku školy? Zeptali jsme se studentů tří fakult na jejich první dojmy.

1/ Jak se ti zatím líbí ve škole?
2/ Je něco jinak, než jsi čekal/a? Překvapilo tě něco?

DavidPazderka
Tomáš Svoboda, student lékařské fakulty

1/ Já jsem celkem spokojený, až na ten začátek, ten je pro prváka celkem složitý.
2/ Čekal jsem horší vybavení učeben, překvapila mě dobrá dostupnost textových materiálů v elektronické podobě.

JanaCahlikova
Jana Cahlíková, studentka filozofické fakulty

1/ Ve škole se mi líbí, i když jsem tam ještě mnohokrát nebyla. Imatrikulace se mi zdála hodně působivá. Myslím, že v nás hned první den chtěli vzbudit pocit, že na fakultu opravdu patříme.
2/ Na seminářích mě příjemně překvapil počet studentů. V jednom nás nebylo ani deset, což se poněkud lišilo od mé představy věčně přeplněných učeben.

TomasSvoboda
David Pazderka, student fakulty sociálních studií

1/ Na škole se mi zatím líbí, hlavně mám velmi dobrý pocit ze všech lidí tady. Celkově mi přijde, že na škole vládne nesrovnatelně příjemnější atmosféra, než jakou jsem zažil na gymnáziu.
2/ Neřekl bych, že je něco vyloženě jinak, než jsem čekal. Plno různých informací už jsem měl předem. Navíc jsem se zúčastnil Prvákovin, na nichž jsem se také dozvěděl včas spoustu zajímavých a důležitých rad, které mi můj pobyt na škole docela dost usnadňují.

Hlavní novinky