Cyril Höschl se narodil 12. listopadu 1949 a byl absolventem Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, kde také získal titul MUDr. Od roku 1974 působil s několikaletou přestávkou ve Výzkumném ústavu psychiatrickém v Bohnicích, později Psychiatrickém centru Praha, které se přetransformovalo v Národní ústav duševního zdraví. Ten také do roku 2021 vedl a za zásluhy o jeho vybudování byl oceněn pamětní medailí. Loni se stal držitelem Ceny Neuron za mimořádný přínos vědě.
Od roku 1992 byl šest let předsedou Vědecké rady Ministerstva zdravotnictví ČR, po roce 2004 působil jako předseda České lékařské akademie. V letech 1990–1997 byl děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Jako člen Vědecké rady MU se Cyril Höschl podílel na projednávání dlouhodobých záměrů MU, na schvalování studijních programů či řízení ke jmenování profesorů. Byl rovněž autorem množství odborných textů, spolupracoval na řadě monografií, knih či učebnic. Společně s Jiřím Horáčkem, Ladislavem Kesnerem z Filozofické fakulty MU a dalšími je spoluautorem monografie z roku 2016 Mozek a jeho člověk, mysl a její nemoc, stejně tak je spoluautorem publikace Gerontologie – současné otázky z pohledu biomedicíny a společenských věd (2015), kde je mezi autorkami také Lucie Vidovićová z Fakulty sociálních studií MU. Stal se i průvodcem televizního cyklu Záhady duše, do něhož přispěla Eva Šlesingerová, rovněž z Fakulty sociálních studií MU.
Rozhovor pro Magazín M z roku 2012, kdy Cyril Höschl působil ve Vědecké radě MU, si lze přečíst zde.
V poslední době se Cyril Höschl potýkal s vážným neurologickým onemocněním. Zemřel 21. dubna 2025. Jeho spojení s Masarykovou univerzitou bylo projevem přesvědčení, že věda, vzdělání a snaha kultivovat společnost k sobě neoddělitelně patří.