Cena za nejvíc odučených hodin v projektu Erasmus in Schools jde do Brna

Mezinárodní studentský klub Masarykovy univerzity (ISC MU Brno) získal začátkem dubna prestižní celoevropské ocenění za největší počet odučených hodin v projektu Erasmus in Schools. Klub cenu převzal na setkání zástupců všech sekcí celé sítě Erasmus Student Network v Miláně.

Cílem Erasmus in Schools je přispět k větší otevřenosti společnosti vůči cizincům a motivovat žáky ke studiu jazyků a k poznávání cizích zemí. Zahraniční studenti, kteří přijedou s Erasmem nebo jiným výměnným studijním programem do Brna, mohou totiž díky projektu vyučovat v běžných školách. Zpravidla představují svoji zemi.

Vysokoškoláci, o které se v loňském roce mezinárodní studentský klub staral, odučili v sedmi brněnských školách rekordních 70 hodin. Pocházeli ze všech koutů světa ať už z evropských zemí nebo USA, Kanady, Brazílie, Mexika, Srí Lanky, Hong Kongu, Izraele či Ázerbájdžánu. Hodiny byly vedeny v angličtině, němčině, španělštině a francouzštině.

Tento semestr se projekt Erasmus in Schools odehraje v Brně od 28. dubna do 4. května v rámci SocialErasmus week. Během tohoto týdne se odehrají i další veřejně prospěšné aktivity pod hlavičkou Brno United, na kterém spolupracují mezinárodní studentské kluby brněnských univerzit.

Podívejte se na prezentační video k projektu
(vzniklo na ISC Mendelu)