idnes: Brno je ekonomicky slabší, ale má víc úspěchů než Praha, říká odborník

Čím tedy Brno trumfuje Prahu?
Podařilo se například vtáhnout do hry vysoké školy. Firmy totiž potřebují vysoce kvalifikované absolventy. Třeba Masarykova univerzita se toho chopila a začala tím žít. Odvádí skvělou práci v tom, jak se sama vnitřně rozvíjí, ale i v ohledu, jak je ochotná navazovat partnerství se soukromou sférou. Na rozdíl od mnoha jiných vysokých škol, včetně třeba Karlovy univerzity. Brno pak získalo velké množství obrovských investorů. Nadnárodní firmy jako IBM či Honeywell si město nevybraly náhodou. Masarykova univerzita teď navíc přemýšlí, že založí vlastní soukromou školu, což je skvělé. Sešněrování pravidly je u veřejných vysokých škol možná až příliš velké a soukromá odnož by mohla být flexibilnější.

Přečtěte si celý rozhovor s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Radkem Špicarem na iDnesu.

Čím tedy Brno trumfuje Prahu?