Přejít na hlavní obsah

HC Muni slibuje útok na titul. Sezonu startuje v DRFG areně česko-slovenským soubojem

Svůj první letošní zápas v Evropské univerzitní hokejové lize odehrají hráči Muni v Brně ve čtvrtek 27. září.

Za 100korunový lístek, který si můžete koupit na webu nebo na pokladně, dostanou všichni příchozí občerstvení zdarma.

Ve velkém zahájí novou sezonu Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) tým HC Masaryk University. Na pozvání extraligové Komety a města Brna a Jihomoravského kraje sehrají univerzitní hokejisté svůj první zápas sezony proti Gladiators Trenčín v největší brněnské hale, DRFG Areně, a to už ve čtvrtek 27. září od 18 hodin.

Doufají, že v podobně velkolepém duchu odehrají celou historicky druhou sezonu svého fungování. Udělali pro to hodně manažersky i sportovně.

Duel proti Gladiátorům se odehraje ve čtvrtek 27. září a neslibuje jen hokejovou podívanou na ledě. Za 100korunový lístek, který si můžete koupit na webu dostanou všichni příchozí občerstvení zdarma, čeká je řada soutěží o ceny a také autogramiáda hokejistů Komety a legend československého hokeje nebo výstava artefaktů z hokejové síně slávy. Fanoušci si tak můžou znovu připomenout bohatou společnou historii a úspěchy obou národů.

V úspěchy doufají i hráči HC Masaryk University, kteří v přípravě dělali, co mohli. „Loni jsme začínali se dvěma tréninky na ledě týdně a dalšími třemi mimo něj. Letos jedeme se čtyřmi na ledě a čtyřmi nebo pěti na sucho, takže i dvoufázově. Je to opravdu náročné,“ ilustroval nasazení týmu Peter Bustin, jeho manažer a zakladatel. Spolu s ostatními kolegy pořád trvá na tom, s čím mužstvo loni vytvořili: Že jeho hráči by měli být po skončení školy schopní uspět nejen v pracovním životě, ale i v tom hokejovém.

HC Muni pokračuje také letos s trenérskou dvojicí Luděk Stehlík, Josef Novák a v kádru nedošlo k žádnému velkému zemětřesení. Mužstvo čítá asi 40 hokejistů, přičemž v průběhu sezony by se toto číslo mělo snížit někam k 28. Hlásit se o příležitost dostat se do kádru je pořád možné. Do budoucna by se ale klubové vedení čím dál víc raději věnovalo skautingu.

„Rádi bychom dělali nábory víc cíleně. Chtěli bychom se jezdit dívat na zápasy juniorek a oslovovat kluky přímo, ať jdou studovat do Brna a hrát za nás. Pět šest už jsme takhle už získali, ale pořád je to málo. Bojujeme s časem. Loni jsme nestíhali ani zápasy Komety, natož Znojma nebo Olomouce,“ mrzí Bustina. Na co je ale zvědavý, to je příchod jednoho kanadského hokejisty, který by měl od tohoto semestru začít dlouhodobě studovat na Fakultě sociálních studií MU.

EUHL ještě víc česko-slovenské

Zatímco v kádru HC Muni se žádné velké zemětřesení nekonalo, docela velké změny postihly obsazení Evropské univerzitní hokejové ligy. Startovat v ní bude celkem 13 celků, přičemž těch českých už bude nejvíc, konkrétně osm, a k tomu tři slovenské, jeden maďarský a jeden polský.

„Je to logické, Česko je větší než třeba Slovensko a je tady víc studentských měst. V lize skončili z různých důvodů Paneuropa Kings a Prešov, nově naopak přibyly Ostrava a České Budějovice a přihlášku zvažují i ve Zlíně a ještě jeden ostravský tým,“ vypočítává Bustin.

Také v Ostravě se založení týmu chopili organizátoři zdejších jednorázových hokejových soubojů. S rostoucím počtem českých celků se navíc nabízí otázka, zda by do budoucna nemohla vzniknout samostatná česká divize EUHL nebo samostatná soutěž.

Jde se za titulem

Zatím to ale aktuální není. Co aktuální je, to je slib vedení HC Muni, že letos budou fanoušky bavit na ledě a mimo ještě víc. Chystají proto spousta speciálních akcí, kterými budou fanoušky lákat na zápasy a informovat o dění v týmu. I sportovní cíl je podle Bustina jasný. Jde se za titulem.

„Minulá sezona byla první, všechno jsme se učili, spousta kluků hrála něco tak seriózního poprvé, takže jsme dělali spoustu zbytečných chyb. Přesto jsme pak dokázali vyhrát akademické mistrovství republiky. Vím, že na vítězství máme.“

Hlavní novinky