Přejít na hlavní obsah

Student MU vyhrál českého Dolomitenmanna

ImageZaběhnout patnáct kilometrů, pětadvacet ujet na kole a k tomu ještě zdolat asi šest kilometrů na kajaku ve vlnách řeky Moravy. Takové úkoly nachystali zkraje října pořadatelé závodníkům na čtvrtém ročníku Free Litovel Bobr cupu, který je zároveň mistrovstvím republiky a akademickým mistrovstvím republiky v tříčlenných extrémních štafetách. Českou obdobu slavného Dolomitenmanna nakonec mezi muži akademiky vyhrál tým xstream.cz. Na prvním běžeckém úseku postavil základ vítězství student Přírodovědecké fakulty MU David Rosenberg.

 Součástí závodu bylo zaběhnout patnáct kilometrů, pětadvacet ujet na kole a k tomu ještě zdolat asi šest kilometrů na kajaku. Foto: Archiv.
Součástí závodu bylo zaběhnout patnáct kilometrů, pětadvacet ujet na kole a k tomu ještě zdolat asi šest kilometrů na kajaku. Foto: Archiv.
Se svými pražskými kolegy Janem Hubrem a Ondřejem Zemanem nezávodili na podobné akci poprvé. Za sebou mají už účast i na slavném extrémním závodu Dolomitenmann nebo českém Adrenalin cupu. Úspěšné družstvo se přitom dalo dohromady spíš náhodou. „Není to tak, že bychom se znali odmala. Já jsem původně běhal závody do vrchu i v reprezentaci a kluci právě běžce potřebovali. Dohromady nás spojila redakce časopisu, která nás podporuje,“ přiblížil teď už akademický mistr republiky David Rosenberg. Na Bobr cupu se jim od začátku dařilo. Rosenberg předával už po běhu štafetu jako první a jeho kolegové náskok dokázali udržet. „Závod je výborný v tom, že klíčové momenty předávání se dějí vždycky na jednom místě a člověk má aspoň přehled, jak si jeho tým stojí,“ pochvaloval si Rosenberg.

Největší překážku v cestě za vítězstvím tak musel tým xstream.cz paradoxně zdolat ještě před startovním výstřelem. Na Bobr cupu se běží se štafetovým kolíkem, jenže když už Rosenberg stál na startu, tak si teprve všiml, že on jediný ho v ruce nemá. „Asi čtyři minuty před startem jsem pro něj musel poslat přítelkyni k autu, které jsme měli zaparkované úplně mimo areál. Pro mě to byl snad nejklíčovější moment závodu, naštěstí to ale stihla,“ oddychnul si se smíchem Rosenberg. Titulem akademických mistrů spolupráce úspěšných borců nekončí. Příští rok se chystají na Dolomitenmanna a na Outdoor trophy do Rakouska.

Hlavní novinky