Přejít na hlavní obsah

Bruslaři se opět mohou projet centrem Brna

Image Láká vás to ven na inline brusle, ale chtěli byste vyzkoušet něco nového? Pak jste ideálním účastníkem akce Jízdy městem 2009. Klub Black Ice připravil letos už podruhé hromadné projížďky Brnem na kolečkových bruslích pro širokou veřejnost. Jedním z partnerů jízd je letos i Fakulta sportovních studií MU.

Pořadatelé na tento rok naplánovali sedm vyjížděk, pokaždé jednou měsíčně v sobotu. Dvě už se odjely, další se chystá na 20. června. Kudy přesně povede, není ještě zcela jisté. „Povolení pro každou trasu vyřizujeme zvlášť a jen několik dní před tím, než se jede. Musíme vždycky brát ohled na aktuální uzavírky na silnicích nebo jiné akce,“ vysvětluje jeden z pořadatelů, Zdeněk Filipec. Aktuální informace zájemci najdou na internetových stránkách www.brno-inline.cz/jizdymestem. Délka tras se pohybuje mezi osmi až dvanácti kilometry.

Na jízdy městem může vyrazit kdokoliv, kdo na bruslích umí jezdit. Pořadatelé nevybírají žádný poplatek. Foto: Klub Black Ice.
Na jízdy městem může vyrazit kdokoliv, kdo na bruslích umí jezdit. Pořadatelé nevybírají žádný poplatek. Foto: Klub Black Ice.
Ten, kdo se chce přidat, nemusí splňovat žádné zvláštní podmínky, ani se nikam hlásit. Musí jen umět jezdit na bruslích a mít ochrannou přilbu. Chrániče nejsou povinné, pouze doporučené. „Neplatí se ani poplatek a ti, kdo se přidají, se mohou těšit na doprovodný program a soutěže, které budeme průběžně vyhlašovat a vyhodnocovat na jednotlivých jízdách,“ říká Filipec. Vloni si fanoušci kolečkových bruslí jízdy oblíbili. Třeba první, která se jela i přes Koliště, přilákala 550 lidí. Letos se přes Koliště jet nemělo, ale vše může být ještě jinak. Koncem prázdnin se otevře dlouho uzavřená Husova ulice.

Ti, kdo akci vymysleli, už loni proklamovali, že by chtěli, aby si inline bruslařů začalo víc všímat i vedení města a vytvořilo pro ně lepší podmínky. Jediná speciální stezka vedoucí do Modřic už totiž jejich potřebám často nestačí. A jak se jim to povedlo? „Zatím tak napůl. Upozornili jsme na to, že počet bruslařů roste. V Obřanech směrem na Bílovice navíc vznikl zcela nový povrch vhodný pro bruslaře. Ale ještě je hodně co zlepšovat,“ podotýká Filipec.

Hlavní novinky