Přejít na hlavní obsah

Kyjovský má titul akademického mistra v bikemaratonu

AnoraceKyjovskyZatím největšího úspěchu v kariéře dosáhl na akademickém mistrovství republiky v bikemaratonu Radovan Kyjovský. I když se na dlouhé tratě nijak nespecializuje, vyjel si student Fakulty sportovních studií na šampionátu v polovině září zlatou medaili.

Vítězství jej těšilo o to víc, že mu na akademických závodech už dvakrát jen těsně uteklo. „Loni jsem skončil na akademických hrách v Brně třetí v cross country a letos na jaře jsem měl blízko ke zlatu na silničním šampionátu. Tam mi uniklo v závěrečném spurtu snad o metr,“ zavzpomínal Kyjovský. „I proto jsem si před mistrovstvím v bikemaratonu dal za cíl vyhrát a těší mě, že se mi to konečně povedlo.“
Mladí závodníci, jako je třiadvacetiletý Kyjovský, se na tak dlouhé trasy zpravidla nezaměřují, a když už se na nich objeví, tak jen párkrát v sezoně. Foto: Archiv R. Kyjovského.
Mladí závodníci, jako je třiadvacetiletý Kyjovský, se na tak dlouhé trasy zpravidla nezaměřují, a když už se na nich objeví, tak jen párkrát v sezoně. Foto: Archiv R. Kyjovského.

Ačkoliv sám přiznal, že na běžném českém šampionátu se schází větší konkurence než na tom akademickém, výborný výkon na stokilometrové trati pro něj má svoji váhu. Mladí závodníci, jako je třiadvacetiletý Kyjovský, se na tak dlouhé trasy zpravidla nezaměřují, a když už se na nich objeví, tak jen párkrát v sezoně. „Závody, na které jezdím já, trvají většinou kolem dvou hodin, tento byl čtyřhodinový. Sám jsem si nebyl jistý, jestli v tempu vydržím celou dobu,“ podotkl Kyjovský, který bral doposud cyklistiku jako koníček, i když časově hodně náročný. Letos se střídavě zúčastňoval závodů českého poháru, nejprestižnějšího seriálu v Česku s názvem Kola pro život i různých regionálních akcí. Teď se chce víc zaměřit na cyklokros. „Uvidíme, jak se mi bude dařit. Pokud by se mi vedlo dobře, mohl bych se dostat do nějakého profesionálního týmu, což by pro mě hodně znamenalo,“ plánoval cyklista.

Hlavní novinky