Přejít na hlavní obsah

Univerzita vyhrála šampionát v baseballu

AnotaceBaseballKdyž se v červnu konaly České akademické hry, republiková olympiáda vysokoškoláků, baseball se na jejich programu neobjevil. Sport, v němž je Masarykova univerzita tradičně velmi úspěšná, se však přece jen svého akademického mistrovství dočkal. Začátkem října jej v Brně uspořádala právě Masarykova univerzita a po roční přestávce její tým získal titul nejlepšího baseballového týmu v republice. Reprezentanti hostitelské vysoké školy ve finále porazili celek Univerzity Karlovy 9 : 3.

Klání čtyř univerzitních celků se celé odehrávalo na městském baseballovém stadionu v Komárově, kde hrají svá domácí utkání již patnáctinásobní mistři republiky tým AVG Draci Brno. „Už jen to byl pro hodně účastníků, kteří často hrají baseball jen ve škole nebo na neprofesionální úrovni, velký zážitek,“ řekl hlavní organizátor akademického mistrovství republiky Petr Kadlec.
Univerzitní basebalisté získali titul akademických mistrů republiky po roční přestávce. Foto: Archiv Petra Kadlece.
Univerzitní basebalisté získali titul akademických mistrů republiky po roční přestávce. Foto: Archiv Petra Kadlece.

Ani tým Masarykovy univerzity letos na rozdíl od některých předchozích ročníků nebyl postavený na výkonech extraligových hvězd. „My i konkurence jsme se bez nich museli obejít, protože v té době vrcholilo extraligové play off,“ přiblížil Kadlec. Družstvo Masarykovy univerzity tak tvořili především zástupci týmů Hroši Brno a Technika Brno. Ti v sobě podle Kadlece mají velký potenciál: „Všechno jsou to kluci z prvních nebo druhých ročníků, takže mohou univerzitu výborně reprezentovat ještě několik let. Na loňském stříbrném turnaji jsme doplatili na to, že odcházela silná generace, ale zdá se, že už nám dorostla nová.“

Hlavní novinky