Přejít na hlavní obsah

Bikrosařka Horáková je 3. nejlepší snowboardistkou

AnotaceSnowboard
Pokud zrovna nesněží, tak ji jinak než bez kola nepotkáte. Bikrosařka Jana Horáková má doma dvě bronzové medaile ze světového šampionátu, ve fourcrossu  v roce 2004 se dokonce stala mistryní světa.

Přes zimu, kdy studentce Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity nezabírají tolik času cyklistické závody, však výborně zvládá i jiný sport. Koncem února si na akademickém mistrovství republiky ve snowboardingu vyjela bronz v kategorii snowboardcross. „Ještě coby juniorka jsem ve snowboardcrossu závodila. Byla jsem ráda, že se akademický šampionát konal a mohla jsem si zase zazávodit,“ naznačila Horáková, že o náhodný výsledek nešlo. Na mistrovství republiky podlehla jen dvěma profesionálkám, shodou okolností svým bývalým reprezentačním kolegyním Kláře Koukalové a Martině Krejčové. „Obě byly překvapené, že mě zase viděly. Nepotkaly jsme se snad pět let,“ líčila 26letá Horáková, která zvažuje, že by se ke snowboardingu po skončení aktivní bikrosové kariéry ještě vrátila.

Tento rok to ovšem rozhodně nebude. Na účastnici olympijských her v Pekingu totiž čekají závody světového poháru, mistrovství Evropy a světa v bikrosu a světový pohár i šampionát v horských kolech.

Na snowboardovém klání vysokoškoláků se nerozdělovaly medaile jen ve snowboardcrossu žen. Mezi muži zvítězil Emil Novák z Českého vysokého učení technického. Závodilo se rovněž v paralelním slalomu. Ten ženský ovládla stejně jako snowboardcross studentka ČVUT Klára Koukalová, mužský pak Albert Jelínek z Univerzity Karlovy.

Hlavní novinky