Přejít na hlavní obsah

Dvě bronzové ze šampionátu v cross country

AnotaceCrosscountryDvě bronzové medaile vybojovali v polovině června na akademickém mistrovství republiky v cross country reprezentanti Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity Radovan Kyjovský a Hana Hančíková. Zatímco pro Hančíkovou, českou reprezentantku v lyžařském orientačním běhu, to byl velký a nečekaný úspěch, Kyjovský pomýšlel i na lepší umístění.

Student oboru animátor sportovních aktivit a pedagogického asistentství občanské výchovy pro základní školy už totiž loni na podzim vyhrál akademický šampionát v bikemaratonu a chtěl podobný úspěch zopakovat. „Ale tentokrát to nešlo. Vítěz Jirka Novák je profesionál, kterému se tréninkově ani podmínkami nemůžu rovnat, a druhý v pořadí zajel vynikající závod,“ líčil Kyjovský.
Bronzoví z akademického šampionátu v cross country Radovan Kyjovský a Hana Hančíková. Foto: Archiv FSpS.
Bronzoví z akademického šampionátu v cross country Radovan Kyjovský a Hana Hančíková. Foto: Archiv FSpS.

To Hana Hančíková se mohla radovat víc. Pro juniorskou mistryni světa v lyžařském orientačním běhu je kolo až sport číslo dvě. Ani účast na akademickém mistrovství dlouhé měsíce dopředu neplánovala. „Něco takového jsem jela poprvé v životě. O závodu mi řekla kamarádka s tím, že to mám jít taky zkusit,“ uvedla Hančíková, která si bez velkých příprav dojela pro bronz. „Zkusila jsem to a vyšlo to na medaili. To mě hodně překvapilo.“

Její výkony na kole se zalíbily i majiteli jednoho cyklistického týmu, který jí nabídl, aby za něj jezdila závody. Hančíková kývla, takže se z ní na chvíli stala i profesionální cyklistka. Lyže ovšem pořád zůstávají její prioritou. Chystá se odjet trénovat na ledovec, aby se co nejlépe připravila na závody světového poháru a především březnové mistrovství světa ve Švédsku.

Hlavní novinky