Přejít na hlavní obsah

Brno hostí akademické hry. Přihlaste se také

MU spolupořádá největší tuzemský sportovní turnaj vysokoškoláků. Hlásit se je možné ještě do konce května.

Ilustrační foto: Ondřej Ženka.

Největší událost českého vysokoškolského sportu se v první polovině června vrací znovu do Brna. České akademické hry se tady po čtyřleté přestávce budou konat od 9. do 15. června. Hostit je bude Vysoké učení technické, Masarykova univerzita figuruje v propozicích jako spolupořadatel, a co je nejdůležitější, přihlašování je možné až do 31. května.

„Závodníci se mohou hlásit na sekretariátu Centra univerzitního sportu na Údolní, na fakultě sportovních studií nebo přímo na mém mailu,“ uvedla Eva Slonková, která zodpovídá za organizaci na Masarykově univerzitě, a dodala, že všechny informace naleznou studenti na webu fakulty sportovních studií.

Možnost hlásit se o účast na hrách akademiků se však týká ještě individuálních sportů, v těch kolektivních už běží kvalifikační boje. „Zvítězili jsme v kvalifikaci ve fotbale mužů a malé kopané žen, v obou volejbalových soutěžích a florbalu žen postupujeme z druhého místa,“ uvedla Slonková.

V basketbalu žen, obou softbalových soutěžích a házené žen reprezentanti univerzity postoupili automaticky, v nich se kvalifikace nekonala.

Kde si sporty užijí diváci
A kterým ze známých sportovních tváří budou moct studenti fandit? To se podle Slonkové zatím přesně neví, nejsilnější vlna přihlášek chodí pravidelně až těsně před koncem lhůty pro jejich podání.

Jisté však je, že povzbuzovat se bude i v tělocvičně na fakultě sportovních studií, konají se tam totiž klání v karate. Masarykova univerzita také spolupořádá závody ve vodním slalomu.

Atraktivní boje se dají očekávat například v atletice. Tato část se podle předběžného harmonogramu na stadionu Pod Palackého vrchem chystá na pondělí a úterý 11. a 12. června.

Na fotbalový turnaj se budou moct kamarádi univerzitních reprezentantů a fanoušci jednotlivých týmů jít podívat ve čtvrtek a v pátek 14. a 15. června. Bojovat o medaile se bude i v ploutvovém plavání nebo lukostřelbě.

Hlavní novinky