Přejít na hlavní obsah

Rychlobruslařka Sáblíková navštívila MU

anotace_SablikovaMistryně světa v rychlobruslení a světová rekordmanka Martina Sáblíková navštívila 2. dubna Fakultu sportovních studií MU. Martina Sáblíková, která je studentkou gymnázia, se zajímala o obory, které FSpS nabízí.

Společně s trenérem Petrem Novákem si prohlédli studii víceúčelové haly pro rychlobruslení a atletiku, která je projektována v blízkosti Univerzitního kampusu Bohunice. Tato stavba je plánována jako dvě sportoviště nad sebou s maximálním prolnutím energetického a provozního zázemí. Spodní část by měla být tvořena právě rychlobruslařským oválem světových parametrů, ledovou plochou pro short track a prostory pro curling. Významnou charakteristikou haly je také její bezprostřední návaznost na Fakultu sportovních studií, Lékařskou fakultu a Fakultní nemocnici.
Martina Sáblíková se zajímala o studium na FSpS.
Martina Sáblíková se zajímala o studium na FSpS.

S trenérem byla dohodnuta také další spolupráce s FSpS, při níž bude rychlobruslařská technika jeho svěřenkyně podrobena kinematické analýze prostřednictvím špičkového přístroje SIMI Motion, který je součástí biomotorické laboratoře FSpS a slouží ke sledování rychlostních a úhlových charakteristik pohybu od chůze až po složité sportovní činnosti.

Hlavní novinky