Přejít na hlavní obsah

Světový baseball zazáří v Brně

Čtvrté Akademické mistrovství světa v baseballu se po Itálii, Tchaj-wanu a Kubě přesune v druhé polovině července na moravská hřiště. Centrem her se stane především Brno a zdejší stadion. Na akci se podílí řada osobností i veřejných institucí a s organizací přímo na místě budou pomáhat zejména studenti Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

„Náš úkol je obtížný, protože navazujeme na mistrovství v zemích, kde je baseball bezkonkurenčním sportem číslo jedna,“ uvedla u příležitosti prezentace akademických her členka organizačního výboru Lucie Vladyková. „Nebudeme moci soutěžit s přepychovými hotely na Tchaj-wanu, ani se stadiony pro deseti tisíce diváků na Kubě. Naší devizou musí být výborná organizace a přátelské prostředí pro všechny účastníky. S tím koresponduje i heslo akademického mistrovství – nejdřív zábava, potom práce,“ dodala Vladyková.

Družstva najdou zázemí v areálu kolejí Vinařská. Rozhodujícím kritériem byl vysoký standard ubytování a stravování, i blízkost tréninkového hřiště Techniky Brno na Kraví hoře. Pro úspěšnou organizaci jsou klíčové především zkušenosti pořadatelů z mistrovství Evropy v roce 2005, které se uskutečnilo v Praze. Více informací na webových stránkách her www.baseball.cz/wubc2008.

Hlavní novinky