Přejít na hlavní obsah

Vražda rukavicí? Startuje slavná brněnská hra Mafie

Registrace do originální městské hry, kde se ze zabijáků stávají oběti a naopak, se uzavírá už 9. března.

Vytržení z rutiny běžného dne po začátku semestru nabízí recesní hra Mafie Brno, jejíž jedenáctý ročník za několik dní začne. Stačí si jen pořídit bílou rukavici a začít symbolicky likvidovat jednoho protivníka po druhém. Nepropásněte ale registraci, která se uzavírá už v sobotu 9. března.

Hra začíná 13. března večer úvodním srazem, kde si všichni zapojení hráči vylosují jméno své první oběti. Spolu s ním dostanou i základní informace o tom, kde se osoba nejčastěji vyskytuje a jak vypadá - to vše je totiž potřeba uvést při registraci do své herní karty. „Aby se hráč mohl zúčastnit, musí se většinu týdne vyskytovat v Brně a musí mu být aspoň 15 let,“ shrnul základní podmínky jeden z organizátorů Ondřej Výmola.

Od 4:44 následujícího dne pak začíná lov. Každý hráč se snaží vypátrat svou oběť a symbolicky – dotykem pravé ruky v bílé rukavici – ji sprovodit ze světa. Sám se ale musí mít na pozoru, může si totiž být jist, že jiný mafián jde zase po něm. Jedinou záchranou před bezprostředně hrozící smrtí je navlečení rukavice na levou ruku.

„Vyřazený hráč musí svému přemožiteli odevzdat kartu své oběti, která se tak stává jeho novou lovnou kořistí. Logicky se tak počet aktivních hráčů stále zmenšuje, až se nakonec utkají jen ti nejlepší,“ dodává organizátor.

Hra nemá žádné teritoriální omezení, zabíjení i obrana tak může probíhat klidně ve škole, na ulici nebo v tramvaji. Vše ale musí proběhnout s noblesou, jakékoliv fyzické násilí je zakázáno.

V průběhu hry mají organizátoři nachystány dvě doprovodné akce, takzvaná Intermezza. První se odehraje v úterý 26. března a druhé ve středu 3. dubna a hráči na nich ještě mnohem více nasají mafiánskou atmosféru. Po skončení hry je pak v plánu afterparty s vyhlášením výsledků. Zatím je do hry přihlášeno zhruba čtyřicet lidí, účastnický poplatek činí 100 korun.

 

Zveřejnil(a) Mafie Brno dne Neděle 27. ledna 2019

Hlavní novinky