Přejít na hlavní obsah

Studenti MU se mohou přihlásit na stáž v Bruselu v rámci předsednictví v EU

Studenti Masarykovy univerzity se mohou do 31. prosince přihlásit na tříměsíční až půlroční stáže v Bruselu, nejlepší kandidáty vyberou fakulty v půlce ledna.

Stálé zastoupení ČR v Bruselu okolo patnácti stážistů, kteří budou pomáhat s přípravou a průběhem celého předsednictví.

Česká republika bude příští rok podruhé předsedat Radě Evropské unie, a proto hledá Stálé zastoupení ČR v Bruselu okolo patnácti stážistů z MU, kteří budou pomáhat s přípravou a průběhem celého předsednictví.

Stáže se uskuteční v době předsednictví, tedy od června do prosince 2022, případně krátce před jeho začátkem. U některých stáží mohou být zahájeny přípravy a zaškolování už od března.

Aktuálně hledá Česko stážisty pro Oddělení justice a vnitra, pro Úsek politického a bezpečnostního výboru, pro Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a další stážisty podílející se na koordinaci předsednictví, organizaci kulturních akcí, komunikaci s institucemi EU a podobně. Více informací o jednotlivých pozicích a požadavcích najdete na webu Centra zahraniční spolupráce MU.

Masarykova univerzita podpoří vybrané studenty stipendiem z programu Erasmus+ ve výši 750 EUR na měsíc (cca 19 000 korun/měsíc). Zájemci se mohou hlásit do pátku 31. prosince přes online přihlášku, součástí přihlášky je životopis a motivační dopis (v angličtině).

Protože se proces podaní přihlášky na stáž v rámci předsednictví mírně liší od běžné přihlášky na Erasmus+ stáž, věnujte prosím pozornost následujícím instrukcím:

- v kroku 1 a 2 přihlášky vyplňte své kontaktní údaje a údaje o studiu

- v kroku 3 vyplňte do kolonek týkajících se přijímající instituce vybrané oddělení, kam se hlásíte (např. právní oddělení, Horizontální agenda CZ PRES apod.)

- do kolonek s kontaktními údaji na přijímající instituci uveďte opět název vybraného oddělení (jako výše) a uveďte obecný e-mail CZS Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., jako telefon uveďte +420 777 497 956

- u informací o počtu ECTS kreditů prozatím uveďte 0 kreditů, údaje budou aktualizovány po výběrovém řízení 

Nejlepší kandidáty vyberou fakulty v půlce ledna, poté budou následovat pohovory s vládními institucemi.

Hlavní novinky