Přejít na hlavní obsah

5 důvodů, proč je MUNI nejlepší volba

Vybrat si vysokou školu není vůbec lehký úkol. Volba města a univerzity, kde strávíš důležitou část svého života, je docela složitý proces a člověka čeká procházení spousty webů, letáčků a doporučení od známých. Konečné rozhodnutí je ale jen na tobě.

Lékařská fakulta v areálu kampusu.

Sepsáním svých „pro a proti“ si prošel asi každý, kdo podával přihlášku na vysokou. Aby se ti to dělalo snadněji, až do úvah zahrneš Masarykovu univerzitu, sepsali jsme pro tebe, proč si myslíme, že právě MUNI je ta správná volba.

Studium podle tvých potřeb a chutí

Pokud váháš mezi více obory, neboj se, na Masarykově univerzitě ti nic neuteče. Můžeš si tu zapisovat prakticky libovolné předměty, takže není problém být na přírodovědecké fakultě na matematice a dát si k tomu psychologii na filozofické fakultě, nebo naopak studovat filozofii a zapsat si vybrané kapitoly z fyziky. Jen si dosaď oblasti, které zajímají právě tebe. Většina studijních programů je obecně nastavená tak, že si můžeš studium dost navolit podle sebe, anebo prostě jen sledovat doporučený průchod studiem. Nejspíš z toho budeš mít ze začátku strach, ale jakmile získáš trochu jistotu, zjistíš, že je to skvělá příležitost, jak se seznámit s lidmi i z jiných oborů a vůbec si rozšířit obzory mimo svou bublinu.

Celé město máš na dosah

Když nalistuješ prostřední dvoustranu Studuj na MUNI, uvidíš, že v Brně je všechno blízko. Spoustu věcí obstaráš pěšky, na kole nebo hromadnou dopravou. Většina fakult je přímo v centru Brna a velká část univerzity se koncentruje v kampusu, do kterého se dostaneš za 15 minut trolejbusem a brzo i tramvají. Chceš zajít na rychlé pivo s kamarády, dát si oběd v menze, přesunout se mezi fakultami, učit se v knihovně, relaxovat v parku? Všechno je na dosah ruky. Centrum Brna nepatří mezi ty největší v Evropě, ale najdeš v něm všechno, co potřebuješ. Navíc je to také vlastnost, která z Brna dělá přátelštější prostředí. Ve větších městech se ti jen zřídka kdy stane, že na ulici potkáš známého a skončíš na neplánovaném večírku nebo že budeš moct dojít z centra na okraj města pěšky jen proto, že máš prostě chuť.

Všechno vyřídíš online

Zapisování předmětů a zkoušek přes internet tě asi tolik nepřekvapí, ale možnost vyřízení většiny potvrzení a dokumentů online z pohodlí domova pořád ještě neumí ani ty nejlepší světové univerzity. Na MUNI je to standard. Nemusíš řešit úřední hodiny nebo stát ve frontách, všechno si odklikneš v našem Informačním systému, který na začátku umí studenty trošku vyděsit svou velikostí, ale rychle si ho oblíbíš. Najdeš v něm totiž všechno, co potřebuješ: od důležitých termínů, map, diskusních fór až po studijní materiály a archivy závěrečných prací.

Užiješ si i mimo školu

Až budeš mít po prvním semestru věci v malíku, nemusíš mít strach, že se budeš nudit. Na univerzitě existuje spousta studentských spolků, do kterých se můžeš zapojit, najít si kamarády, získat zajímavé zkušenosti a vůbec něco zažít. Kdo o to jen trochu stojí, může se zapojit do výzkumu a v pozdějších ročnících i do výuky nebo se třeba stát studentským senátorem a podílet se na řízení univerzity. Neboj se jít do všeho po hlavě, nemáš co ztratit. A to nemluvíme o tom, jaké vyžití nabízí Brno samotné nebo že můžeš vyjet třeba na zahraniční studijní pobyt. To si už najdi na dalších stránkách.

Dostaneš skvělé zázemí

Cítit se ve škole dobře je nezbytnost. Každá fakulta i každý obor má trochu jinou atmosféru, společná pro celou Masarykovu univerzitu je ale snaha posouvat se dopředu. Pokud sem přijdeš, usedneš do nových nebo opravených budov, kde myslíme na špičkové pracovní zázemí i na trávení volného času. A pokud nám bude život dál komplikovat koronavirus, jsme díky dobrému IT zázemí připravení vést i kvalitní online výuku.

Hlavní novinky