Přejít na hlavní obsah

Vražda rukavicí? Startuje slavná hra Mafie Brno

Registrace do originální recesní městské hry, která je oblíbená mezi studenty, kde se ze zabijáků stávají oběti a naopak, se uzavírá už 19. března.

Recesní městská hra startuje už příští týden.

Vytržení z rutiny běžného dne po začátku semestru nabízí recesní hra Mafie Brno, jejíž 12. ročník začíná po dvouleté pauze už příští týden. K účasti v ní se stačí zaregistrovat na brno.podsveti.cz, vyplnit svoji hráčskou kartu, pořídit bílou rukavici a pak už jen začít symbolicky likvidovat jednoho protivníka po druhém. Zájemci o brněnskou městskou hru by tak neměli propásnout registraci, která se uzavírá už v sobotu 19. března.

Hra začíná 23. března večer Úvodním srazem, kde každý zapojených hráč získá kartičku své první oběti. Spolu s ní dostanou i základní informace o tom, kde se osoba nejčastěji vyskytuje a jak vypadá - to vše je totiž potřeba uvést při registraci do své herní karty.

„Aby se hráč mohl zúčastnit, musí se většinu týdne vyskytovat v Brně a musí mu být aspoň 15 let,“ shrnul základní podmínky hlavní organizátor Ondřej Výmola, který si říká Andrés A. Fernandéz. 

Lov pak začíná od d 4:44 hodin následujícího dne, tedy ve čtvrtek 24. března brzy ráno. Každý hráč se snaží s pomocí karty, na níž je i fotografie, vypátrat svou oběť a symbolicky – dotykem pravé ruky v bílé rukavici – ji sprovodit ze světa. Sám se ale musí mít na pozoru, může si totiž být jist, že jiný mafián jde zase po něm. Jedinou záchranou před bezprostředně hrozící smrtí je navlečení rukavice na levou ruku.

Vyřazený hráč musí svému přemožiteli odevzdat kartu své oběti, která se tak stává jeho novou lovnou kořistí. Logicky se tak počet aktivních hráčů stále zmenšuje, až se nakonec utkají jen ti nejlepší. Pro vyřazené hráče ale nic nekončí, čeká je několik doprovodných akcí, například filmový večer nebo pubkvíz.

Hra nemá žádné teritoriální omezení, zabíjení i obrana tak může probíhat klidně ve škole, na ulici nebo v tramvaji. Vše ale musí proběhnout s noblesou, jakékoliv fyzické násilí je zakázáno.

Hlavní novinky