Přejít na hlavní obsah

Kdo studentům na MU podá pomocnou ruku?

Masarykova univerzita se o své studenty (a dokonce i uchazeče) stará prostřednictvím několika pracovišť, se kterými je dobré seznámit se ještě před nástupem na MUNI nebo v samotném začátku studia.

V rámci poradenské sítě se můžete obrátit na příslušné pracoviště, ať již s otázkami týkající se studia, s problémy, nebo s otázkami na možnosti stáží a následného budoucího povolání. 

Kariérní centrum
Kariérko je tu pro vás od prvního dne na MUNI. Hned v prváku vám pomůže s adaptací. Zajišťuje totiž celouniverzitní akci Prvákoviny. Zde se dozvíte, jak funguje fakulta, jak si zapsat předměty, ale hlavně se potkáte se svými novými spolužáky. S Kariérkem zůstaňte v kontaktu, protože spolu s ním můžete rozvíjet své dovednosti, získávat nové znalosti nebo zjistit, kde všude se můžete uplatnit, jak se na to připravit a co třeba můžete vylepšit. Poradci vám pomohou odhalit silné stránky i rezervy. Proberou s vámi budoucí plány, a pokud si nebudete jistí, kam dál, pomohou vám najít správný směr. Na jeho akcích se potkáte se zaměstnavateli a zajímavými lidmi z praxe. Cílem Kariérního centra je, abyste univerzitu opouštěli připraveni na kariéru, ať už se rozhodnete být kýmkoliv.

Už v prvním ročníku se můžete přihlásit do kariérního portálu JobCheckIN, který nabízí stáže, praxe a úvazky vhodné pro studenty MUNI, můžete si zde domluvit i spolupráci na bakalářské práci. Nabídky můžete filtrovat podle dovedností a zájmů. Když si nebudete vědět rady, obraťte se na Kariérko.

Poradenské centrum
V poradenském centru pomáhají studentům v průběhu celého jejich studia. Jejich cílem je dostat k vám včas ty správné informace, provést základními studijními tématy a nasměrovat ke zdroji správných odpovědí. Studentům, kteří se nacházejí v nesnadné životní situaci, zajišťuje bezplatné konzultace s profesionálními psychology. Zkrátka jsou jedno ucho, pokud potřebujete s něčím poradit

Středisko Teiresiás
Středisko Teiresiás je tu pro všechny, komu studium komplikují specifické poruchy učení, psychické onemocnění nebo poruchy autistického spektra. Ale i pro ty, co se studiu nemůžou věnovat naplno kvůli trvale či přechodně zhoršenému zdravotnímu stavu, smyslovému nebo pohybovému postižení. Pro další informace můžete navštívit webovou stránku pracoviště.

Hlavní novinky