Přejít na hlavní obsah

Studenti brněnských univerzit společně uklidili Brno

Studenti brněnských univerzit se rozhodli pomoci Brnu, a tak na začátku května uspořádali akci s názvem Odpadkobraní. 

Studenti MU se podíleli na úklidu Brna.

Akce se zúčastnili studenti Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně, Veterinární univerzity Brno, Univerzity obrany a Mendelovy univerzity. Společně se sešli u Májky na náměstí Svobody, rozdělili se na menší skupinky a každá z nich poté vyrazila uklidit jinou část Brna. Studenti MU měli za úkol zbavit odpadků parkoviště u obchodního domu nedaleko Kounicových kolejí. 

Odpadkobraní se zúčastnil i letošní královský pár, který bude na Majálesu bojovat za Masarykovu univerzitu, Tomáš ŠvachoAndrea Harmuthová. „Našli jsme například dveře, kočárek nebo různé části oblečení. Nejhorší ale byly plechovky od piva a zbytky cigaret, které byly doslova všude,“ řekla Andrea.

Po úklidu je čekala zasloužená odměna v podobě grilování v Lužánkách. „Všichni jsme se sešli na domluveném místě, dali si dobré jídlo a také si zazpívali. Byla to fajn akce na upuštění páry před samotným Majálesem,“ sdělil Tomáš.

Studenti nejen Masarykovy univerzity chtěli tímto krokem přispět Brnu a pomoci udržet město čisté. Všichni se shodují na tom, že se odpadkobraní vyvedlo a doufají, že se uskuteční i v dalších letech. Tato událost byla pro studenty poslední akcí, která předchází Majálesu. Ten se uskuteční už tuto sobotu 7. května na brněnském výstavišti.

 

Hlavní novinky