Přejít na hlavní obsah

Prvákoviny seznamují studenty s fakultami i s životem v Brně

Minulý týden odstartoval již sedmnáctý ročník Prvákovin – univerzitní akce, která má za cíl usnadnit nově nastupujícím studentům začátek jejich cesty na Masarykově univerzitě. 

Na Prvákovinách dostávají noví studenti cenné rady do začátku jejich vysokoškolského studia.

Téměř 400 nových studentů Masarykovy univerzity zaplnilo ve čtvrtek 25. srpna Univerzitní kino Scala, kde byl letošní program Prvákovin zahájen. Ten se po dvou letech v online prostoru opět koná prezenčně, a proto měli studenti možnost se potkat se spolužáky osobně ještě před začátkem semestru.

Už od rána na akci panovala skvělá atmosféra. „Na společném setkání všech fakult ve Scale byla studentům představena jednotlivá pracoviště Masarykovy univerzity. Odtud pak studenti se svými lektory zamířili na své fakulty, kde pro ně byly připravené hry nejenom k seznámení se mezi sebou, ale i s univerzitou,” popsal koordinátor Prvákovin Richard Figura.

Organizátoři akce, KariérníPoradenské centrum MU, si kladou za cíl seznámit účastníky akce s chodem vysoké školy, a předejít tak potenciálním studijním neúspěchům. Pro prváky je to navíc jedinečná šance poznat nové spolužáky ze všech fakult a zjistit podpultové informace od těch nejpovolanějších – starších studentů. „Letos je to už sedmnáctý ročník Prvákovin, poprvé také se záštitou rektora univerzity Martina Bareše. Základ si ale nese stále stejný, je to akce studentů pro studenty,” doplňuje Figura.

Společné zahájení letošního ročníku se konalo v Univerzitním kině Scala.


Prvákoviny se konají v průběhu dvou týdnů celkem pětkrát (25.–26. 8. | 29.–30. 8. | 1.–2. 9. | 5.–6. 9. | 8.–9. 9. 2022). Více než 2 000 registrovaných studentů si mimo zmíněné aktivity vyzkouší také práci s univerzitním systémem IS, pozná zajímavá místa v Brně a první den program vždy zakončí na společné seznamovací párty. V listopadu se organizátoři s prváky spojí ještě v jejich prvním zkouškovém období v podobě online workshopu Zkouškoviny. Celý program Prvákovin je pro studentky a studenty zdarma.

Hlavní novinky