Přejít na hlavní obsah

Den na MUNI se studentkou fakulty sportovních studií

Markéta Hůlková se během dne téměř nezastaví. Cvičí, pracuje, a pokud zrovna netrénuje děti tenis a nedopisuje bakalářku, připravuje program pro zahraniční studenty.

Svoje dny se snažím trávit aktivně a produktivně. Nyní nemám moc výuky, jsem už v šestém semestru a předměty jsem si rozvrhla tak, abych už teď měla klid na psaní bakalářky. Tento semestr jsem měla z praktických předmětů pouze basketbal a volejbal a čekají mě ještě dvě zkoušky z didaktiky a regenerace ve sportu. Pak už se budu soustředit na státnice a taky na přijímačky na navazující magisterské studium.

Mám díky tomu volná dopoledne, která se snažím co nejvíc využít. Vyrážím tak do fitness centra, kde zároveň pracuju jako tenisová trenérka. Pozdravím kolegy, kterým jsem upekla i něco malého na zub, a jdu si zacvičit.

Z posilovny jedu zpět domů, kde mě čeká online meeting. Abych toho totiž neměla málo, mám ještě druhou práci, kterou ale naštěstí mohu dělat online odkudkoliv a kdykoliv, což mi při mém nabitém programu vyhovuje. Po meetingu už je čas na oběd. Ten si většinou připravuji dopředu, dnes ale stíhám sníst jen půlku a musím běžet na fakultu. Ne vždy mi ten time-management vychází dle představ.

Za normálních okolností odpoledne vyrážím na tenisové kurty, kde třikrát týdně trénuji s dětmi i dospělými. Sama jsem tenis hrála závodně a jsem ráda, že můžu nyní svěřencům předávat své zkušenosti a celkově v dětech podporovat lásku ke sportu.

Dnešní odpoledne ale trávím jinak. Tento týden totiž do Brna přijeli studenti a jejich vyučující z programu Blended Intensive Programmes. Loni jsem si sama tento program vyzkoušela a vycestovala na týden do nizozemského Haarlemu. Jsem ráda za možnost se s vyučujícími i některými studenty znovu potkat a navázat kontakty. Ty jsou za mě při studiu hodně důležité. Už v pondělí jsme pro studenty s kamarádkou Klaudi zajišťovaly teambuildingové aktivity, v úterý jsem si byla vyslechnout zajímavé přednášky a dnes pro ně chystáme grilovačku.

Grilovat budeme přímo v areálu kampusu. Ze sportovní fakulty přenášíme věci ke grilům na lékařskou fakultu a musíme si trochu pospíšit, abychom stihly všechno připravit.

Kolem třetí hodiny už za námi přichází první studenti. Předtím měli program v laboratořích na sportovce, kde si vyzkoušeli různé diagnostické testy. Už na první pohled je jasně vidět, kdo ze studentů je z Nizozemska. Ti dnes slaví King’s day a dorazili v tradiční oranžové barvě a s namalovanými vlajkami na tvářích.

Griluje se, máme spoustu jídla, hraje nám k tomu hudba a myslím, že se všichni dobře baví. Člověk takto aspoň pozná trochu jinou kulturu a zjistí, jak to chodí na jiných univerzitách různě po světě. Nebo minimálně co mají rádi za jídlo. Navíc během studia nemám moc příležitostí mluvit anglicky, takže o to více toho využívám u podobných příležitostí.

Vyučující jsou skvělí a vstřícní

Po páté hodině se k nám připojují i vyučující. Jsou mezi nimi i pedagogové z naší fakulty a je skvělé je poznat zase z jiného úhlu pohledu než pouze z lavice a bavit se s nimi i o jiných věcech než o škole. Jsou to přece taky jen lidi a troufám si říct, že na naší fakultě je většina vyučujících vážně skvělá a vstřícná. 

Z grilování odcházíme po sedmé hodině, i když ještě pár lidí zůstává. S Klaudi nakonec vyrážíme do centra, kde chceme oslavit moje narozeniny, celý tento povedený týden a hlavně úspěšné (a včasné!) odevzdání bakalářky. Nechodíme si takto posedět moc často, ale tohle se prostě musí oslavit. Po dlouhé době mě tak čeká večer, kdy se nebudu učit, dopisovat bakalářku a můžu si trochu vydechnout a užít si čas se skvělými lidmi, kterých mi studium v Brně do života dalo hodně. 

Jiné večery trávím různě. Rodinu mám bohužel daleko, takže pokud to jde, trávím čas alespoň s přítelem. On studuje na lékařské fakultě, a i když jsou naše fakulty od sebe fakt kousek, není vždy snadné sladit naše časové harmonogramy. Já jsem dopisovala bakalářku a chodím do práce, on má zase mnohem více učení a blíží se mu zkouškové. Dnešek byl ale tak pestrý a náročný, že po příchodu z města padnu rovnou do postele a za minutu o sobě nebudu vědět. Ale takové dny, kdy se pořád něco děje, mám vlastně nejradši.

BIP
Tak se označují programy, které mají charakter letní školy či kurzu. Jde o krátkodobý pobyt na zahraniční univerzitě v délce pěti až třiceti dnů. Student se účastní kurzů kombinovanou formou – fyzicky i virtuálně.

Hlavní novinky