Přejít na hlavní obsah

Kdo si hraje, nezlobí aneb Dominion Tour

Image Myslíte si, že jste přeborníci v Dominionu? Anebo byste si prostě rádi vyzkoušeli něco nového? Potom je dubnový turnaj určený právě pro vás.

Dominion je svižná, zábavná a na pochopení nenáročná karetní hra, která se na český trh dostala v roce 2008 a okamžitě si získala srdce mnoha fanoušků deskových her. Když o rok později vyhrála ocenění Hra roku napadlo zakladatele pražského klubu deskových her Paluba Jakuba Těšínského, že by stálo za to uspořádat celorepublikový turnaj.  A tak vznikl Dominion Tour.

A jak se Dominion hraje? Doporučený počet hráčů je dva až čtyři, ale prakticky se dá hrát v jakémkoli počtu lidí. „Ideou hry je budování středověkého panství. Ve hře se pohybují tři typy karet – karty peněz, akční karty a karty vítězných bodů. Každý vítězný bod stojí určitou sumu peněz a cílem je nasbírat jich co nejvíc, k tomu si ale člověk musí vytvořit dobrou strategii nakupování peněz a akčních karet,“ vysvětluje Jaroslav Zůda ze Spolku přírodovědců, jeden z organizátorů Dominion Tour v Brně. Ve hře existuje mnoho variant a karty se neustále obměňují, takže nikdy nehrajete stejnou hru.

Jednotlivé turnaje Dominion Tour se hrají po celé republice a v sobotu 10. dubna se mohou do celé akce zapojit i Brňané. Bližší informace najdou zájemci na www.dominiontour.cz nebo na Facebooku.Image
Ideou hry je budování středověkého panství. Ve hře se pohybují tři typy karet – karty peněz, akční karty a karty vítězných bodů. Každý vítězný bod stojí určitou sumu peněz a cílem je nasbírat jich co nejvíc, k tomu si ale člověk musí vytvořit dobrou strategii nakupování peněz a akčních karet. Foto: Lucie Janků.

Hlavní novinky