Přejít na hlavní obsah

Králi majálesu pomohl k titulu i ženský kostým

AnotaceMajalesKdyž loni usiloval student Masarykovy univerzity Peter Fronček o titul krále brněnského majálesu, dělal pro to všechno možné. Uspořádal třeba živou šachovou partii na náměstí Svobody. A přesto to nevyšlo. Letošnímu univerzitnímu kandidátovi Tadeáši Dědovi stačilo, aby zatancoval ve žlutém kostýmu jako z filmu Kill Bill, a měl všechno v kapse. Sympatie návštěvníků studentské akce, titul krále i tekutou odměnu.

Přitom nebýt sestry, možná by se ani nepřihlásil. „Nevěděl jsem nic o majálesu ani o tom, že je tam nějaká taková akce. Sestra říkala, že je málo kandidátů, tak ať to zkusím, že povahu na to mám,“ směje se student bioinformatiky na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

Do svého programu Děd zahrnul třeba buzení v nočních rozjezdech, párek v rohlíku na České za osm korun i v noci nebo přednášku doktora Sheldona Coopera ze seriálu Bing Bang Theory v Brně. Foto: Roman Hřebecký.
Do svého programu Děd zahrnul třeba buzení v nočních rozjezdech, párek v rohlíku na České za osm korun i v noci nebo přednášku doktora Sheldona Coopera ze seriálu Bing Bang Theory v Brně. Foto: Roman Hřebecký.
Rozhodnutím přihlásit se ovšem všechno teprve začalo. Program nebo vystoupení na majálesu. I to musel Děd, který vystupoval pod přezdívkou Flundr de Filé, vymyslet. Proč zrovna takové jméno? „Sedli jsme si doma se sestrou a řekli si, že to musí být nutně něco s de, aby to dobře znělo,“ nastiňuje Děd. Slabiku zadali do vyhledávače a ten jim vyhodil defilé, Flundra zase přihodila sestřenice. „Tak nějak to vyplynulo. Až později jsme si vzpomněli, že Flundr je ta malá žlutá rybka z Ariely,“ vzpomíná.

A co program? Do něj zahrnul Děd třeba buzení v nočních rozjezdech, párek v rohlíku na České za osm korun i v noci nebo přednášku doktora Sheldona Coopera ze seriálu Bing Bang Theory v Brně. Vystoupení na majálesu se ovšem chystalo na poslední chvíli. „Tanec jsme vymýšleli asi dvě hodiny předtím, než jsme měli jít na pódium, v garážích blízko velodromu,“ popisuje informatik, který se smíchem přiznává, že naostro se dílo velké improvizace příliš nepovedlo: „Moc jsme to nestihli promyslet, takže něco jsme udělali jinak a spousta věcí chyběla.“

Nic z toho ale nevadilo, představení Děda a jeho kamarádů všechny přihlížející pobavilo. A nejen tanec, ale i kostým, v němž tehdy ještě kandidát na krále vystoupil. Žlutý latexový oblek přitom původně vůbec není určený pro muže. „Půjčil jsem si ho u nás doma od dívčí taneční skupiny,“ vysvětluje student ze Dvora Králové a rovnou přiznává, že dostat se do kostýmu nebylo jen tak. „Vzal jsem si ten největší, ale i tak mi to dalo zabrat. A stejně pak praskl a musel jsem ho zašívat.“

Korunu pro krále už mu však nikdo vzít nemohl. Děd porazil nejen druhého kandidáta z Masarykovy univerzity, Jakuba Křenka, ale i ty z ostatních univerzit. Královnu nakonec diváci majálesu vybrali ze stejné vysoké školy. Miss majáles se stala studentka religionistiky Radka Vítková.

Hlavní novinky