Přejít na hlavní obsah

Nejtemnější stránkou osobnosti byla zvolena lidská slabost

anotace_plesFSS.jpgHysterie, pýcha, sadismus, snobství – co tato slova spojuje? Jsou to temné stránky duší studentů i pedagogů Fakulty sociálních studií, které se předvedly 6. prosince na tradičním maškarním plese fakulty na Flédě. Už počtvrté jej připravilo občanské sdružení Přesahy a společně s jednotlivými sponzory namíchali velice silný lektvar zábavy.

Kreatury se v klubu scházely už od sedmé hodiny večerní a barva, která letošní ples ovládla, byla jednoznačně černá. Někteří kolegové byli tak černí, že splývali s výzdobou klubu a spolužák nepoznával spolužáka. Proto poté, co ples oficiálně zahájil děkan Ladislav Rabušic a vyzval studenty, aby vypustili svá EGA a popustili sílu EROS, se všichni začali družit. Na parketu se těla hýbala podle zvuků trubek a klarinetů živelného bigbandu Zatrestband. V tu chvíli už se na Flédě pohybovalo přes pět set návštěvníků v maskách i bez nich.

Vybrat si masku podle tématu plesu "temná strana duše" nebylo jednoduché, studenti však znovu potvrdili, že mají spoustu fantazie. Na fotografii maska Vřískot. Foto: Ondřej Ženka.
Vybrat si masku podle tématu plesu "temná strana duše" nebylo jednoduché, studenti však znovu potvrdili, že mají spoustu fantazie. Na fotografii maska Vřískot. Foto: Ondřej Ženka.
Ale proč právě téma Temná stránka mého já? „Protože jsme studenti FSS, mnozí z nás jsou psychologové, a tak jsme zvolili toto jungovské téma,“ vysvětlila jménem pořadatelů Šárka Pokorná. Téma bylo těžší než v minulých letech, a tak masky nebyly tolik různorodé a výrazné jako dříve, ohodnotila ples punkerka Magda. K jejímu názoru se přidala i Rumová víla: „Byla jsem na všech plesech. Tento není špatný, Zatrestband byl super jako obvykle, ale zklamala mě fantazie zúčastněných.“ I přesto porota před půlnocí pozvala sedm masek na pódium. Velmi výrazná byla skupina fanoušků ostravského Baníku, kteří si pozornost získávali celý večer, silný potlesk měl i muž v domácnosti, dvojice sado-maso, ale publikum si vyskandovalo za vítěze obří lysohlávku. Poté, co byla houba málem okousána a ubita závistivými kolegy, převzala dort a prohlásila, že symbolizuje lidskou slabost.

Dobrou náladu v sále udržovala energická hudba kapely Zatrestband. Foto: Ondřej Ženka.
Dobrou náladu v sále udržovala energická hudba kapely Zatrestband. Foto: Ondřej Ženka.
Moderátoři ještě vylosovali hlavní ceny tomboly – zájezdy od Student Agency a GTS International a potom už unavené nohy ožily díky divoké kapele Green Smätroll. Do rána poslední existence bavili ještě dýdžejové a o projekce se celou dobu staral VJ Kombajn. „Byl to nejlepší ples, na kterém jsem byl. Ještě jsem se takto nebavil,“ usmíval se černo-bílý muž, když odcházel domů, ale povzdechl si: „Od zítřka už zase budu muset být normální…“

Hlavní novinky