Přejít na hlavní obsah

Novým studentům pomáhají s prvními kroky Prvákoviny

Formou různých soutěží, her nebo bojových úkolů se prváci seznámi s univerzitou. Foto: Archiv Prvákovin.
Seznámit se před začátkem semestru s Masarykovou univerzitou pomáhají studentům Prvákoviny, které organizuje Poradenské centrum MU. Díky spolupráci se studentskými spolky a dobrovolníky se zájemci v neformální atmosféře formou různých soutěží, her nebo bojových úkolů dozvědí třeba to, jak funguje Informační systém MU, knihovny, karta ISIC a další věci.

"Cílem setkání je seznámit studenty s tím nejdůležitějším, co budou pro svůj budoucí studentský život potřebovat. Poznají školu z té druhé stránky, získají nové přátele, kteří jsou v prvních dnech a týdnech v novém prostředí neocenitelní, a zrychlí svůj adaptační proces v novém prostředí," uvádějí organizátoři.

Letos je připraveno více než 30 setkání, která se konají až do 18. září. Vloni se akcí zúčastnilo téměř tisíc prváků. "Kdo má čas a chuť, ať se rozhodně přihlásí. Na Prvákovinách získá znalosti, které se budou na začátku prvního semestru moc hodit, ušetří stres a zmatky v prvních dnech školy a taky se seznámí se spoustou nových lidí," uvedla studentka fakulty sociálních studií Simona Blehová, která Prvákoviny absolvovala vloni.

Do Prvákovin je možné se přihlašovat přes Obchodní centrum MU: https://is.muni.cz/obchod/fakulta/rect/prvakoviny/. Cena dvoudenního programu je 200 kč. Pokud účastníci Prvákovin nemají vlastní bydlení, mohou využít ubytování na kolejích MU.

Další informace na http://www.prvakoviny.muni.cz/.

Hlavní novinky