Přejít na hlavní obsah

Medici najdou studijní materiály online

Webový portál nabízí studijní a učební materiály pro mediky a pedagogy z lékařských fakult Česka i Slovenska.

Uživatelé mohou na portálu najít výukové prezentace, podrobná skripta, obrazové kazuistiky, profesionálně zpracované videozáznamy nebo e-learningové kurzy.

Dostat se snadno a rychle ke kvalitním studijním materiálům patří mezi základní potřeby každého studenta. Není nic horšího než zjistit chvíli před zkouškou, že v knihovně nejsou už ani prezenční výpůjčky a že zápisky z přednášek jsou nečitelné. I to byla jedna z motivací, proč vzdělávací síť MEFANET začala vyvíjet vlastní webový edukační portál, který vycházel z portálu Lékařské fakulty MU.

Dnes nabízí spolu s dalšími podprojekty zcela komplexní zázemí z pohledu elektronické podpory pro studenty a pedagogy ze všech českých a slovenských lékařských fakult.

Uživatelé mohou na portálu najít výukové prezentace, podrobná skripta, obrazové kazuistiky, profesionálně zpracované videozáznamy, e-learningové kurzy a řadu dalších typů výukových a studijních podkladů.

Vzhledem k tomu, že napříč internetem je dostupné nepřeberné množství výukových materiálů a jejich původ i obsah není vždy vhodný pro studium medicíny na vysoké škole, je otázka zajištění kvality zcela klíčová. Edukační obsah prezentovaný na portálu MEFANET proto připravují výhradně pedagogové a erudovaní odborníci z medicínských institucí.

Tematické třídění materiálů
Jednou z hlavních výhod systému je snadné sdílení výukových materiálů, které šetří učitelům čas při jejich tvorbě a studentům zase při jejich shánění. Při orientaci na portálu pomáhá přehledná organizace dat. Všechny dokumenty jsou tříděné nejen podle lékařských disciplín, jako je infektologie, radiologie nebo třeba vnitřní lékařství, ale je možné využít i dalších řadicích filtrů.

Podle všech těchto ukazatelů je možné snadno a rychle studijní materiály procházet. Není proto problém najít například vše související s chemoterapií nebo s neurotickými poruchami. Systém navíc podporuje i fulltextové vyhledávání či hledání podle data publikování, názvu práce či jména autora. Filtrovat obsah ale lze také podle toho, na jaké fakultě vznikl nebo kolikrát byl zobrazen.

Záruka kvality
Jednou z posledních novinek portálu je tzv. vícerozměrné hodnocení kvality publikovaného obsahu. Tento model nabízí sadu klasifikačních a kontrolních mechanismů, které jsou použité na všechny příspěvky zveřejněné na portálu. Redakční týmy na jednotlivých lékařských fakultách tak dokážou zachycovat ty, které nejsou obsahově nebo formálně v pořádku. Na portálu by tak měly zůstávat pouze skutečně kvalitní studijní materiály.

 

Hlavní novinky