Přejít na hlavní obsah

Cestovatelské středy lákají na exotiku

Každou středu si od 18:00 na přírodovědecké fakultě může poslechnout zážitky z dobrodružných cest.

Jeden cestovatel za druhým se střídá každou středu na Přírodovědecké fakultě MU, kde dobrodruzi promítají fotky ze svých cest a ohromují posluchače nevídanými zážitky. Ve středu 4. listopadu představí Jana Schormová svou cestu do Salvadoru a Guatemaly, vstupné je dobrovolné, ale kapacita učebny omezená.

Přednášky cestovatelů, kteří vyrazili do zajímavých koutů planety na vlastní pěst, to je cyklus Cestovatelských střed. Jana Schormová v nejbližší z přednášek bude mluvit o zemi vydané na milost a nemilost věčnému slunci a krajině desítek vulkánů a kilometrů džungle – Salvadoru a Guatemale.

Následující týden bude přednášet Jan Balák o Albánské výzvě – projektu, ve kterém se stovkou dalších dobrovolníků vyznačili přes sto kilometrů turistických stezek v Albánii.

Obě přednášky se uskuteční od 18 hodin v posluchárně G1 na Kotlářské 2.

Cestovatelské středy se na Přírodovědecké fakultě konají už od roku 2001, aktuálně je organizuje Martin Svatoň, student geografie.

„O možnost přednášet je pořád velký zájem, většina vystupujících se ozve předem, ostatní oslovuju osobně. Pokud je přetlak zajímavých nabídek, směřuju je do dalšího semestru,“ popsal Svatoň. Přednášku o Špicberkách v polovině října musel dokonce přesunout do větší učebny, zúčastnilo se jí na 120 posluchačů.

Někteří cestovatelé si již na Masarykově univerzitě získali renomé a přednášejí častěji, příkladem je Vojta Wertich, který bude 2. prosince vyprávět o cestě Avií do Maroka.

Pokud jste sami podnikli zajímavou zahraniční cestu, ozvěte se na jeden z kontaktů a v příštím semestru může být jedna středa právě vaše.

Hlavní novinky