Přejít na hlavní obsah

Informatici vydali vlastní knihu komiksů

Obsahuje práci studentů a absolventů ateliéru grafického designu a multimédií. Má 130 stran a obsahuje 60 příběhů.

Půl roku připravovanou knihu komiksů s názvem FÍ! tento týden vydali a pokřtili její autoři, studenti a absolventi Ateliéru grafického designu a multimédií na fakultě informatiky. Sesbírali na ni přes 60 tisíc na crowdfundingovém serveru Hithit.

„Podařilo se nám projekt, který jsme připravovali od jara letošního roku, dotáhnout do konce,“ oddechla si Anna Ronovská, která vedla studenty v kurzu Konceptuální a intermediální tvorba a dohlížela na přípravu knihy. Jejím obsahem je šedesát komiksů, které vytvořili studenti tohoto předmětu za uplynulé tři roky.

Sborník komiksů o 130 stranách vyšel v celobarevném tisku na kvalitním papíře a stojí 250 Kč. Zájemci si ho můžou zakoupit přímo v ateliéru nebo se na odběru domluvit přes Facebook. „Uvažujeme i o distribuci do některých brněnských knihkupectví. Uvidíme, jaká bude domluva,“ doplnila Ronovská.

Komiksová kniha vyšla v nákladu 500 kusů, prvních 140 si rozdělilo 93 přispěvatelů, kteří v rámci kampaně na HitHitu umožnili její vydání. „Je úžasné, že v rámci fakulty informatiky něco takového jako ateliér funguje. Žila jsem tím celé své studium,“ svěřila se Anna Kilianová, dnes už absolventka a jedna z autorek knihy. „I když jsme chodili do ateliéru, nejsme žádní opravdoví umělci. O to lepší pocit je podílet se na této knize,“ řekla další z autorek, Dominika Baníková.

Video ke kampani na HitHit

Hlavní novinky