Přejít na hlavní obsah

Nestihli jste přihlášku na Erasmus? Ještě máte šanci

Výjimečně až do 31. května se dá hlásit na Erasmus. Ptejte se u svých oborových koordinátorů.

Plánovali jste vyjet na Erasmus, ale nestihli jste termín uzávěrky přihlášek? Nevadí, přihlašování na volná místa během jarního semestru 2017 je nyní otevřeno do konce května, přesný seznam míst na zahraničních univerzitách se dozvíte u svého oborového koordinátora.

Co je potřeba udělat, pokud jste se rozhodli strávit příští jarní semestr v zahraničí? „Studenti si nejprve musejí na svých fakultách ověřit, jestli mají volná místa, výjezdy si totiž řeší každá katedra samostatně. Pokud mají, stačí vyplnit přihlášku,“ objasnila Lucie Sitarová z Centra zahraniční spolupráce MU. Dodala přitom, že už není moc času váhat, uzávěrka je 31. května.

Program Erasmus+ nabízí studium na partnerských univerzitách po celé Evropské unii, pokud vás ale láká škola za hranicemi osmadvacítky, je i taková možnost. „Mimo Evropskou unii máme otevřená místa pro Čínu, Bosnu a Hercegovinu, Albánii a Kosovo,“ vypočítala Sitarová.

Pro studium na univerzitách v těchto státech jsou ale přihlašovací podmínky trochu odlišné. „Studující musí pro přihlášku připravit takzvaný learning agreement, tedy seznam kurzů, které má zájem na hostující univerzitě studovat, dále motivační dopis a strukturovaný životopis,“ doplnila. Uzávěrka je rovněž poslední květnový den.

Hlavní novinky