Přejít na hlavní obsah

Divadelní sezona na FSS

AnotaceDivadloZlí jazykové tvrdili, že občanské sdružení Přesahy, působící na Fakultě sociálních studií, poněkud odumírá. V posledním roce o něm totiž nebylo zrovna moc slyšet. S velkou slávou se však vrátilo zpět na univerzitní kulturní scénu a pro všechny studenty i jiné kolemjdoucí připravilo na celý podzim bohatý divadelní program.Ten se uskutečňuje vždy jednou za čtrnáct dní ve středu v atriu Fakulty sociálních studií na Joštově. Diváci zatím měli možnost zhlédnout tři představení, která přivezlo Divadlo EXIL, Divadelní studio V a Hobit, a dalších pět her z repertoáru malých divadel ještě na diváky čeká. „Poté, co se fakulta přestěhovala, jsme přišli o prostory na festival,“ uvedla Aneta Hronová z občanského sdružení Přesahy. „Na druhou stranu nám vedení fakulty pořídilo osvětlovací zařízení s veškerou technikou, takže se to snažíme zužitkovat pořádáním pravidelného divadelního programu,“ dodala Hronová.

Jedním z již uskutečněných představení bylo vystoupení divadelního souboru Hobit, který z Jihlavy přivezl tragédii Vánoce u Ivanovových od ruského autora Alexandra Vveděnského. Foto: David Povolný.
Jedním z již uskutečněných představení bylo vystoupení divadelního souboru Hobit, který z Jihlavy přivezl tragédii Vánoce u Ivanovových od ruského autora Alexandra Vveděnského. Foto: David Povolný.
Divadlo na FSS
31. 10. středa, 18 hodin – Prkno (Brno) – Inventury 
Tři ženy středního věku jsou pozvány do televizního studia, aby zde v soutěži odvyprávěly na přeskáčku své životy. Na jevišti nejsou samy – každá si s sebou přinesla „svědka“...

14. 11. středa, 19 hodin – Do houslí (Brno/Pardubice) – Aš… naprší a uschne 
Komedie, ve které jdou žerty stranou.

28. 11. středa, 19 hodin – Divadelní studio V – Hodina lásky – Mrazivě poetická jednoaktovka.
Představme si, že nám zbývá náhle už jen jedna hodina lásky! Všechny její sebezáchovné síly se zburcují. V každé minutě a vteřině té hodiny se obnoví zápas o její život.

12. 12. středa, 19 hodin – Divadlo Líšeň (Brno) – Malé divadlo kjógenu: Japonské frašky kjógen. 
Rozpustilé komické hříčky vycházející z lidové tradice. 

19. 12. středa, 19 hodin – P.U.D. (FSS) – „Vánoční kabaret“
Čert ví, co to bude.

Hlavní novinky