Přejít na hlavní obsah

Přírodovědci spustili online biologický seminář pro středoškoláky

Řešení první sady úkolů, kterou připravili studenti biologie, je potřeba odevzdat do 27. ledna.

Studenti Přírodovědecké fakulty MU připravili pro středoškoláky se zájmem o biologii nový projekt, díky kterému si mohou rozšířit své znalosti v tomto oboru. Nový interaktivní biologický seminář – IBIS – je dílem desítky studentů biologických oborů, kteří chtějí nalákat středoškoláky k zájmu o přírodu a biologii obecně. Seminář je celý v online prostředí a do konce června nabídne zájemcům pět sad úloh k řešení.

Projekt studenti spustili těsně před Vánocemi a byli překvapení dobrou odezvou. „Ačkoliv se může zdát, že zájem středoškolských studentů o biologii klesá, z našeho pohledu je tomu přesně naopak. Jen za první dva týdny spuštění projektu se nám přihlásilo přes třicet řešitelů z celé republiky,“ uvedl hlavní organizátor projektu Lukáš Chrást.

První sada úkolů, která na studenty čeká, je stále aktivní. Řešení musí odevzdat do 27. ledna. Pak bude zveřejněno řešení autorské. Do konce školního roku čekají na studenty ještě další čtyři sady úloh a jedno dobrovolné víkendové soustředění. „Unikátní na projektu je i to, že úkoly nepřipravují jen studenti přírodovědecké fakulty, ale také akademičtí pracovníci,“ podotkl Chrást.

První ročník IBISe potrvá do června. Úspěšné řešitele pak čeká v září týdenní odborné soustředění, které bude plné workshopů, přednášek a odborných cvičení.

Hlavní novinky