Přejít na hlavní obsah

Studentští poradci pomáhají

AnotacePoradciJako poradce ve složitých situacích týkajících se studia pracuje od letošního října celkem pět studentů MU, kteří jsou dostupní studentům všech ročníků, bez ohledu na obor nebo fakultu, a svou činností vytvářejí prostor pro pomoc těm, kterým se jí nedostalo na správném místě, nebo potřebují nezávislé stanovisko. Jsou připravení zodpovědět zejména otázky, které se netýkají přímo jednotlivých oborů, ale spíše obecné procedurální studijní otázky (Studijní a zkušební řád MU, poplatky za studium, práva a možnosti studentů).


Studenti, kteří se na tyto poradce obrátí s žádostí o pomoc, si mohou být jistí absolutní diskrétností (například v případech osobních sporů s učitelem nebo někým z vedení školy). Vše podstatné shrnuje jejich motto: „Nejsme studijní oddělení ani zaměstnanci univerzity. Jsme studenti Masarykovy univerzity a jsme připravení vám poradit v běžných i mimořádných studijních situacích.“ Nejvíce dotazů zatím dostávají poradci na téma poplatků za studium, dále potom o možnostech přerušení studia nebo stipendiích.
Pět studentů MU je od letošního října k dispozici svým kolegům, kteří se ocitnou v nouzi. Foto: Š. Karmazínová.
Pět studentů MU je od letošního října k dispozici svým kolegům, kteří se ocitnou v nouzi. Foto: Š. Karmazínová.

V současnosti aktivně pracuje celkem pět poradců – Michal Dráb (LF), Ivan Galat (PrF), Dalibor Jenne (FSS), Veronika Kudrová (PrF) a Martin Pešl (LF). Do budoucna se uvažuje o rozšíření týmu tak, aby každá fakulta měla alespoň jednoho zástupce. Studenti se mohou dotazovat na společné e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V současnosti se uvažuje o rozšíření sídla studentských poradců i na Univerzitní kampus v Brně-Bohunicích. V nejbližší době chystají studentští poradci prezentace na jednotlivých fakultách, kde se pokusí odhalit bílá místa akademické půdy a představit tak studentům odpovědi na nejčastější otázky.

Plány na vznik projektu studentského poradenství sahají do října roku 2006, kdy se původní myšlenka „studentského ombudsmana“, vzniklá na půdě Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity, přetransformovala na studentské poradenství.

 

Hlavní novinky