Přejít na hlavní obsah

Studentské kino představí ve Scale asijskou kinematografii. Včetně Pokémona

Cyklus startuje 3. října a během podzimu postupně nabídne deset snímků.

Asijská kultura se do Brna nedostává jen skrze kvetoucí gastronomii, ale i přes kinematografii. Pokud vás zajímají filmy asijské produkce, Univerzitní kino Scala vás tento semestr několikrát potěší, a to hlavně díky projektu AsiFilm v rámci cyklu Studentské kino, který vzniká pod hlavičkou ústavu filmu a audiovizuální kultury.

„AsiFilm je přehlídka vybraných asijských snímků. Divákům přinese nejen filmové zážitky, ale i bohatý doprovodný program,“ představuje akci jedna z pořadatelek festivalu, studentka estetiky Lucia Zahradníková.

Celkem se během semestru odehraje deset představení jak žánrových, tak uměleckých filmů. „Ke každé projekci chystáme úvodní slovo. Kromě nás studentů uslyšíte mluvit o filmech i známého českého kritika Ondřeje Pavlíka, dramaturga Radomíra D. Kokeše nebo znalce asijského filmu Jiřího Flígla,“ vyjmenovává pořadatelka.

Vedle promítání se mohou návštěvníci těšit i na doprovodný program v podobě workshopů zaměřených na origami nebo recykliteraturu a mnoho dalšího. „Aby toho nebylo málo, na některá promítání máme nachystané i rauty. Asijská restaurace Konoha nachystá sushi,“ láká studentka.

První projekce se koná už v úterý 3. října ve 20:30. Promítat se bude film Po bouři a v rámci večera se můžete těšit i na zmíněné tematické občerstvení. Vstupné je 130 Kč.

„Pro studenty bude určitě největším lákadlem sobotní (14. října v 15:30) promítání filmu Pokémon. Původně jsme to sice plánovali primárně pro děti, ale očekáváme i vysokoškoláky, kteří si přijdou připomenout dětství,“ směje se Lucia.

Tím ale výčet zdaleka nekončí. Návštěvníci cyklu se můžou i na horor, kino naslepo nebo filmy s legendami, jako je Bruce Lee.

Hlavní novinky