Přejít na hlavní obsah

Studenti o fakultních stipendijních fondech mnoho nevědí

V souvislosti s chystanými změnami podmínek přidělování stipendií jsme se rozhodli oslovit několik studentů z různých fakult, abychom zjistili, zda o stipendijních fondech vůbec vědí a jak je využívají.

upravena_JanaKostinkova.jpg
Jana Kostínková, FSS, 21 let
Něco o tom vím, ale sama jsem dostala jen prospěchové stipendium. O jiných druzích stipendia nevím. Pokud jde o stipendia na vědeckou práci, tak bohužel nevím přesně, co to všechno obnáší. Ale když jsem se o tom teď dozvěděla, tak bych se o to asi mohla zajímat.upravena_LorencRoman.jpg
Roman Lorenc, PdF, 20 let
Slyšel jsem jenom to, že prospěchové stipendium se na PdF v podstatě nedá získat (pozn. red. – požadovaný průměr studijních výsledků je 1,0). Sám jsem se ještě o nic nepokoušel, ale v budoucnu je možné, že by mě stipendia za vědeckou práci mohla zajímat.upravena_NinaKubackova.jpg
Nina Kubačková, LF, 21 let
Ano, vím o tom, ale potkala jsem se s tím jenom matně. O ucházení se o stipendia jsem zatím neuvažovala. Abych se mohla zapojit, tak bych nejdřív musela vůbec udělat všechny zkoušky.
upravena_JakubMarus.jpg
Jakub Maruš, FF, 22 let
Někde jsem něco viděl napsané, ale vzhledem ke svému prospěchu hned po prvním semestru jsem o tom ani nepřemýšlel. Pokud jde o stipendia na vědeckou práci, je možné, že se o to časem budu zajímat, ale teď budu rád, když vůbec udělám zkoušky.


upravena_JirinaMeckovska.jpg
Jiřina Mečkovská, PrF, 22 let
Vím, že existují, ale na PrF jsou tak malá, že se mi nechce řešit podmínky. Takže jsem se o žádná stipendia neucházela a pravděpodobně se nebudu ucházet ani v budoucnu.
Hlavní novinky