Co je to tutoring

Tutoring neboli pomoc zahraničním studentům, jehož cílem je usnadnit nově přijíždějícím zahraničním studentům přechod do českého studijního i kulturního prostředí, zajišťuje na Masarykově univerzitě International Student Club (ISC). Práce českého studenta, který se do tutoringu přihlásí, nespočívá jen v tom, že jednomu nebo dvěma zahraničním studentům pomáhá se studijními záležitostmi, ale představuje jim také českou kulturu nebo informuje o možnostech sportovního vyžití. ISC najde pro zahraničního studenta vhodného tutora především podle studované fakulty, oboru a znalosti cizích jazyků. Domácí studenti se mohou do tutoringu hlásit v lednu pro jarní semestr a v červenci pro podzimní semestr prostřednictvím webových stránek ISC.