Přejít na hlavní obsah

Advokátní kanceláře si namlouvaly studenty

AnotaceJobFairTradiční job-fair Kontakt, který pořádá studentská organizace ELSA Brno, se uskutečnil začátkem dubna na Právnické fakultě. Cílem akce je dát příležitost studentům, advokátním kancelářím a dalším právnickým společnostem, aby se mohli jednoduchým způsobem setkat na jednom místě a navzájem se poznat. Studenti dostanou možnost udělat si přehled o situaci na trhu práce a právnické společnosti zase včas podchytit své budoucí zaměstnance.

Vstupní halu Právnické fakulty tak zaplavily stánky šestnácti firem, které mohli kolem procházející studenti navštívit, seznámit se s jejich strukturou, zjistit, jak práce v té které společnosti vypadá, informovat se o její specializaci, a pak případně nabídnout svůj životopis nebo si prostě jenom promluvit o možnostech, které se pro ně otevírají. Součástí celodenního programu byly také multimediální prezentace jednotlivých firem, které se postupně vystřídaly v jedné z přednáškových místností fakulty.

„Od akce si slibujeme to, že do naší společnosti získáme kvalitní studenty. Brněnskou fakultu považujeme za opravdu nejlepší v Česku,“ uvedl zástupce jedné z vystavujících společností. „Zajímáme se jak o studenty na praxe během studia, tak i o budoucí koncipienty. Bereme si životopisy nebo studentům dáváme kontakt a pak je zveme na pohovory. Snažíme se většinou najít kompromis mezi potřebami studenta a naší kanceláře,“ dodal.

Vstupní halu Právnické fakulty zaplavily stánky šestnácti advokátních společností, které mohli procházející studenti navštívit. Foto: David Povolný.
Vstupní halu Právnické fakulty zaplavily stánky šestnácti advokátních společností, které mohli procházející studenti navštívit. Foto: David Povolný.

Studenti většinou vypadali, že jsou s akcí spokojeni, přestože nebylo lehké získat pracovní příležitost. „Jsem teď druhačka. Byla jsem tu minulý rok a poslali mě pryč s tím, že je ještě moc brzo, že za sebou nemám žádné pořádné předměty,“ svěřila se Erika Ráczová. „Teď jsem přišla a slibovala si, že rozdám pár životopisů a že snad něco vyjde. Vzali si ho v jedné ze čtyř firem a všude mi v podstatě řekli, že až třetí ročník je relevantní, protože pak budu mít absolvované obchodní právo. Ale jsem spokojená. Všichni byli milí a řeknou vám, co chcete vědět,“ popsala své dojmy Ráczová.

Navzdory tomu, že by se mohlo zdát, že je akce určena až starším studentům, i těm z nižších ročníků může být užitečná. „Myslím, že pro všechny je to zajímavá příležitost, jak si udělat představu o velkých českých advokátních kancelářích – člověk dostane spoustu kontaktů. Jsem ve třetím ročníku, takže je zatím těžké přímo něco získat, ale hodně firem tvrdí, že shání studenty, takže věřím, že se brzo něco najde,“ uvedla studentka Veronika Binarová.

Hlavní novinky