Přejít na hlavní obsah

Hlasujte v ISu pro nejlepší pedagogy Muni. Začaly nominace

Nominovat svého oblíbeného učitele na cenu rektora můžou studenti Muni až do konce dubna.

Jedna z loňských oceněných Markéta Munzarová na předávání ceny rektora.

Už pátým rokem oceňuje Masarykova univerzita své nejlepší učitele. Dnes se tak opět spustily nominace na Cenu rektora pro vynikající pedagogy. Každý student může v Informačním systému MU do konce měsíce nominovat jednoho až tři pedagogy, kteří si podle něj ocenění zaslouží. Vyhlášení se odehraje na podzim na slavnostním zahájení nového akademického roku.

Navrhovat učitele mohou také děkani fakulty a to až do 13. května. O vítězi nakonec rozhodne speciálně ustavená komise rektora. Ocenění převezmou na začátku příštího akademického roku tři pedagogové, a to v oblastech přírodních věd a lékařství, společenských a humanitních věd, ekonomie a informatiky.

Studenti mohou své favority vybírat mezi učiteli, kteří je skutečně učili, případně jim vedli závěrečné práce. Přes formulář v Informačním systému MU mohou nominovat jen ty, kteří na MU aktivně působí či působili v posledních šesti kalendářních letech. Při hlasování je navíc možné nechat se zařadit do slosování o zajímavé ceny. Podrobná pravidla soutěže najdete na webu odboru pro akademické záležitosti.

Už potřetí se bude také udílet Cena Studentské komory Akademického senátu MU za studentský podíl na výuce. V ní mohou vysokoškoláci nominovat své studentské kolegy, kteří učí.

Hlavní novinky