Přejít na hlavní obsah

Festival Ekofilm ukáže problém s vodou pohledem světových filmařů

Od 11. do 13. října se v Brně koná mezinárodní filmový festival s ekologickou tematikou. Hostí ho i univerzita.

O problému s nedostatkem vody v krajině už se mluví dlouho nejen mezi odborníky, ale po teplém jaru a létu už si ho všiml snad úplně každý. Nejen proto se mu věnuje také letošní ročník mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který se koná od 11. do 13. října v Brně a na řadě míst Masarykovy univerzity.

„Prší málo a ubývá i sněhu, hladina spodní vody je mnohdy na minimu. Filmy z celého světa vybrané k tomuto problému ukazují, jaký podíl na tom má člověk a co můžeme dělat pro to, aby se voda do krajiny vrátila a zůstala tam v potřebném množství,“ pozval na festival jeho prezident Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí a současný vedoucí zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Přehlídka soutěžních filmů se uskuteční hlavně v brněnském Univerzitním kině Scala a v Otevřené zahradě Nadace Partnerství. Do soutěže se přihlásilo přes dva tisíce dvě stě filmů, z nichž výběrová komise vybrala pětadvacet, které budou soutěžit ve třech kategoriích.

„Festivalové projekce jsou jedinečnou příležitostí vidět to nejzajímavější ze současné české filmařiny v tématu životního prostředí i zahraniční snímky, které se do české distribuce běžně nedostávají,“ poodkryl program vedoucí dramaturg festivalu Petr Horák.

Tématu vody bude věnována jak filmová, tak doprovodná část. Její hlavní lákadlo tvoří páteční diskuze s předními environmentalisty v Otevřené zahradě a besedy s českými i zahraničními odborníky v prostorách Masarykovy univerzity.

„Návštěvníci by si neměli nechat ujít setkání s autory nové knihy, která na základě více než osmdesátky průzkumů veřejného mínění představuje vztah české veřejnosti k přírodě a životnímu prostředí,“ představuje jednu z festivalových perliček Bohuslav Binka z Katedry environmentalistiky Fakulty sociálních studií MU, která se na organizaci akce podílí.

Program doplní přehlídka technologických trendů a zajímavostí v areálu EKOEXPO na náměstí Svobody nebo zážitkové programy pro školy. Festival otevře ve středu 10. října koncert kapely Mydy Rabycad na Moravském náměstí. Zahajovací koncert i vstup na jednotlivé akce celého festivalu jsou zdarma.

Podívejte se na videopozvánku

Oficiální znělka 44. MFF EKOFILM

Festivalová znělka 44. ???? MFF EKOFILM je tu! Jak se vám líbí? Ve festivalových kinosálech v ????Univerzitní kino Scala a ????️Otevřená zahrada ji můžete vidět od příštího čtvtka do soboty, ale už ve středu vám ji pustíme před koncertem ????????Ekofilm opening//Mydy Rabycad. #poslednikapka #ekofilm2018 #ekofilm

Zveřejnil(a) EKOFILM dne Pondělí 1. říjen 2018

Hlavní novinky