Fakulty otevřely své dveře středoškolákům

ImageOsm z devíti fakult Masarykovy univerzity otevřelo v polovině listopadu své dveře více než tisícovce studentů partnerských středních škol během speciálního dne otevřených dveří. Středoškoláci si tak měli možnost prohlédnout nejen prostory fakult, ale také knihoven a kampusu, mohli si poslechnout přednášky odborníků MU, zeptat se na studijních odděleních přímo na obory, které by chtěli studovat.

Uchazeči dále mohli zhlédnout divadelní představení nebo si vyzkoušet technologii virtuální reality i jiné moderní přístroje. Do akce se zapojilo přes osmdesát prezentujících i organizátorů. Projekt partnerských středních škol funguje od roku 2006. Členem sítě je více než 60 středních škol z celého Česka. Pravidelné akce připravuje univerzita v rámci projektu nejen pro studenty, ale například i pro pedagogy a ředitele.

Speciální den otevřených dveří proběhl také na Fakultě informatiky, kde měli studenti možnost vyzkoušet 3D brýle. Foto: Jan Vykopal.