Matematické umění na Fakultě informatiky

Bezejmenná galerie na Fakultě informatiky má již nezanedbatelnou tradici. Pravidelně se v ní střídají výstavy studentů i pedagogů s prezentacemi uznávaných osobností výtvarného světa. Osvěžující jsou například každoroční expozice studentských výtvarných plenérů, konaných pod vedením docenta Švalbacha i dalších učitelů z katedry počítačové grafiky a designu Fakulty informatiky MU.

Image
Předposlední výstava k životnímu jubileu profesora Jozefa Grusky bilancovala jeho pestrou činnost vědeckou, cestovatelskou i sběratelskou. Až do konce ledna 2009 je pak v Bezejmenné galerii ke zhlédnutí autorská výstava dalšího profesora FI, Ivo Serby, pod názvem MathArt. Jde o esteticky produktivní algoritmy procedurální počítačové grafiky, pro něž se postupně celosvětově ustálil název matematické umění. Profesor Serba v roce 1999 založil na FI předmět výtvarná informatika, sám je členem TT klubu – sdružení výtvarných umělců a teoretiků a Unie výtvarných umělců ČR, na kontě má desítky samostatných i společných výstav. Jeho vystavené artefakty vzdávají hold matematice.