Přejít na hlavní obsah

Městská hra provede hráče v Mendelových stopách

Hru připravilo Mendelovo muzeu jako doprovodný program Festivalu Mendel.

Hrách - ilustrační foto

Město Brno je ohroženo neznámým druhem hrachu, který se nekontrolovaně množí a ohrožuje zásoby pitné vody! Právě takto začíná příběh městské hry, která vyzývá zájemce bez rozdílu věku, aby vyrazili po stopách brněnského vědce Gregora Johanna Mendela a pokusili se město zachránit. Hra běží od 1. června do 23. července 2021 a připravilo ji Mendelovo muzeum MU.

„Do hry se může zapojit jednotlivec nebo tým několika hráčů. Po registraci na webu mendelmuseum.muni.cz/v-mendelovych-stopach se hráčům zobrazí informace o tom, kde hra začíná. Kdy ji začnou hrát a na kolik částí si celou trasu rozdělí, to už je na nich. Na každém stanovišti ale musí vyřešit úkol či hádanku, aby věděli, kudy cesta pokračuje,“ popsala ředitelka Mendelova muzea MU Blanka Křížová.

Jednotlivá stanoviště, ze kterých se hra skládá a která na sebe navazují, se nacházejí vždy na místech, spojených nějakým způsobem s životem nebo dílem Gregora Mendela. Stejnou logiku sledují i úkoly na trase. Celou hru je možné projít za půl dne, náročnost se ale odvíjí od schopností hráčů a jejich orientace v Brně.

Vítězem hry se stane každý, kdo ji projde celou až do konce a pomůže zachránit město před zhoubnou odrůdou hrachu. Každý úspěšný tým pak čeká drobná odměna a několik vylosovaných i větší cena. Vyhlášení výsledků proběhne v rámci Festivalu Mendel, který se odehraje 23. až 25. července a městská hra je jeho doprovodným programem.

Účast ve hře je zdarma. Podrobnější informace jsou k dispozici na webu nebo ve facebookové události hry.

Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity navazuje svou činností na odkaz G. J. Mendela. Je místem setkávání odborníků i centrem prezentací výsledků vědy a výzkumu široké veřejnosti. Kromě expozice o G. J. Mendelovi je v prostorách muzea organizována řada přednášek především z oblasti genetiky, ale i dalších oborů vyučovaných na Masarykově univerzitě.

Hlavní novinky