Přejít na hlavní obsah

Do Tříkrálové sbírky lze přispět i online

Ani letos Tři králové kvůli protiepidemickým opatřením na Masarykovu univerzitu nedorazí. Do Tříkrálové sbírky je ale možné přispět online.

Tříkrálová sbírka.

Po celém Jihomoravském kraji a v části Vysočiny se na tradiční koledování těší stovky koledníků v královských kostýmech. Dárcům přinesou požehnání do nového roku a příležitost přispět na pomoc lidem v nouzi. Na akademickou půdu MU však kvůli protiepidemickým opatřením nedorazí.

Návštěva koledníků ale není jediný způsob, jak mohou lidé do sbírky přispět. Po zkušenosti z předchozího ročníku Charita pro dárce připravila i online kasičku nebo statické pokladničky dostupné ve veřejném prostoru. Mapu těchto míst v brněnské diecézi lidé najdou na stránce Charity. Peníze na pomoc potřebným mohou lidé zaslat i na sbírkový účet: 66008822/0800, VS pro pomoc v brněnské diecézi je: 777960000.

V Brně budou dárcům k dispozici dva stánky v centru města. Už od 3. ledna je připravený na rohu ulice Česká a v další dny i u hlavního nádraží. Brňané mají nově k dispozici tříkrálovou kasičku také v nákupním centru Velký Špalíček, v Alfa pasáži nebo na řadě dalších míst.

Peníze darované do Tříkrálové sbírky pomáhají lidem, kteří využívají služby Charity. Dary umožní ještě lepší péči o seniory a nevyléčitelně nemocné, zajistí bezpečné prostředí pro maminky s dětmi v tísni nebo vybudují domov pro lidi s postižením. Konkrétní záměry využití stanovuje každá oblastní Charita s ohledem na potřeby lidí v regionu.

„Koledníci budou navštěvovat domácnosti až do 16. ledna, kdy Tříkrálová sbírka končí. Všem, kteří sbírku podporují srdečně děkujeme,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Hlavní novinky