Přejít na hlavní obsah

Přípravy na MUNI Day jsou v plném proudu

I letos bude univerzitní kampus v Brně-Bohunicích v půli května patřit sportu a zábavě. Registrace na akci i sportovní aktivity se spustí začátkem dubna.

Zatímco dosud si vítaný oddych a osvěžení v cílové rovince končícího semestru dopřávaly pod hlavičkou Campus Day zejména kampusové fakulty a rektorát, už loňská účast Ekonomicko-správní fakulty MU naznačila ambici vyjádřenou v letošním ročníku samotnou změnou názvu. Na MUNI Day ve čtvrtek 11. května 2023 jsou zváni zaměstnanci i studenti celé Masarykovy univerzity.

„Jsem rád, že se jednohlasně rozhodly zapojit také ostatní fakulty. Tím bude letošní ročník v něčem nový nejen pro organizátory, ale také pro účastníky. Pevně věřím, že se z MUNI Day do budoucna stane tradiční akce celé univerzity, která bude příležitostí ke společnému neformálnímu sportovnímu a společenského setkávání jak zaměstnanců, tak studentů bez ohledu na to, na které fakultě nebo pracovišti působí,“ říká koordinátor MUNI Day Martin Komenda.

Krom širšího zapojení fakult se základní idea akce nemění. První část dne bude vyhrazena sportovním aktivitám, na odpoledne se v areálu kampusu chystá volnější zábava za doprovodu hudby. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení. Sportovat můžete individuálně i v týmu. Kolegové z fakulty sportovních studií stejně jako loni připravují lekce jógy či pilates nebo kurzy sebeobrany. V týmech se lze zapojit do volejbalového turnaje či soupeření v badmintonu.

Odpoledne sportovní dění vyvrcholí již tradičním florbalovým soubojem mezi výběrem kampusových fakult a týmem rektorátu. Loňské klání ovládl rektorát v poměru 6:2, fakulty tak mají co vracet. Podle Komendy, který působí zároveň v roli trenéra rektorátního výběru, v níž využívá vlastní extraligové zkušenosti, nabídne letošní střet nejspíš vyrovnanější podívanou: „Jádro našeho týmu zůstalo stejné, ale na trénincích je u všech vidět velké zlepšení. Na druhou stranu i fakulty posílily, takže to nebudeme mít snadné. Rád bych všechny pozval fandit. Motivace na obou stranách je obrovská a už jen vidět kolegy, jak si na hřišti nic nedarují, je k nezaplacení.“

Přípravy na MUNI Day jsou v plném proudu, vstup na akci bude zdarma na základě registrace. Ta – spolu s registracemi na sportovní aktivity – bude spuštěna v pondělí 4. dubna. Další info na muniday.muni.cz.

V týmech se lze zapojit do soupeření v badmintonu.
MUNI Day se uskuteční v areálu kampusu v Brně-Bohunicích.
Sportovní klání vyvrcholí soubojem ve florbalu.

Hlavní novinky