Přejít na hlavní obsah

Na právnické fakultě vystoupí Petr Mlsna nebo Pavel Telička

Petr Mlsna, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebo Pavel Telička, bývalý evropský komisař a někdejší poslanec Evropského parlamentu budou na právnické fakultě hosty debaty s názvem Proč potřebujeme hospodářskou soutěž?

Akci ve čtvrtek 7. prosince pořádá Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise ve spolupráci s Masarykovou univerzitou, Europe Direct BrnoÚřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Brněnská debata je součástí cyklu, který zve názorové vůdce, tvůrce veřejného mínění a experty, aby diskutovali o vztahu mezi trhem a obyčejnými lidmi v kontextu každodenní reality na národní a místní úrovni v různých částech Evropy.

„Jedná se o velice zajímavou příležitost podílet se, přímým zapojením i spoluorganizováním, na velice prestižní události, která propojí Masarykovu univerzitu s Evropskou komisí a dalšími významnými partnery. Veřejnou debatu vnímám jako zajímavou možnost, jak realizovat a propojovat všechny tři role univerzity. Půjde o diskusi předních odborníků, včetně vědců a pedagogů na danou problematiku, mohou se do ní zapojit studenti a studentky Masarykovy univerzity a dalších VŠ i široká brněnská veřejnost,“ uvedl Petr Suchý, prorektor Masarykovy univerzity pro internacionalizaci.

Debata Proč potřebujeme hospodářskou soutěž? se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince od 10:30 do 12:30 ve Velké aule Karla Engliše na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Diskutovat se bude např. o ekonomických, sociálních a politických důsledcích tržní spravedlnosti na každodenní život občanů.

Hosty události a hlavními řečníky budou:

  • Petr Mlsna, předseda ÚOHS;
  • Pavel Telička, bývalý evropský komisař a bývalý poslanec Evropského parlamentu;
  • Michala Hergetová, ekonomická redaktorka a moderátorka;
  • Martin Kvizda, profesor Katedry ekonomie Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

„Je velmi důležité stále zdůrazňovat význam konkurence na fungujících trzích pro ekonomiku i společnost. Vývoj v mnoha liberalizovaných odvětvích, například v dopravě, dobře ukazuje, jak prospěšná je konkurence nejen pro spotřebitele, ale i pro úsporu veřejných zdrojů. A naopak v odvětvích, v nichž je konkurence technologicky omezená, jako například v energetice nebo telekomunikacích, se dobře ukazuje nezbytnost efektivní regulace,“ dodal Martin Kvizda, profesor hospodářské politiky na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity.

Akce Proč potřebujeme hospodářskou soutěž? je určena pro širokou veřejnost. Vstup je po předchozí registraci zdarma. Akci bude moderovat Tereza Jahůdková z Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise.

Hlavní novinky