Přejít na hlavní obsah

Nový e-kurz pomůže s přípravou na přijímačky

Nový e-learningový kurz, který pomůže uchazečům s přípravou na přijímací zkoušky, zpřístupnila univerzita na webové adrese http://www.muni.cz/tsp. Pomocí tohoto kurzu si mohou zájemci o studium zdarma na internetu projít všechny typy otázek Testu studijních předpokladů, jehož úspěšné zvládnutí je podmínkou pro přijetí na většinu fakult Masarykovy univerzity.

Každou úlohu doprovází podrobný komentář popisující postup řešení. „Starší varianty testů si mohli uchazeči zdarma nanečisto vyzkoušet již v minulosti, nově se ale dovědí, jaký byl správný postup řešení, což je pro přípravu důležité. Pokud uchazeč v nějaké úloze chybuje, měl by vědět proč,“ řekla prorektorka pro informační technologie Ivana Černá. K on-line procvičování testů se loni v anketě přihlásilo 63 procent ze dvou tisíc respondentů. Zájem uchazečů vedl autory testů k vytvoření aplikace, která může nahradit tradiční placené kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky.

Testy studijních předpokladů jsou podmínkou pro přijetí na sedm z devíti fakult. Letos je uchazeči budou psát ve dnech 7., 8. a 9. května v Brně. Na fakultě sociálních studií mají přijímací zkoušky podobu Scio testů, na lékařské fakultě jsou oborové testy z biologie, chemie či fyziky.

Hlavní novinky