Přejít na hlavní obsah

Letní škola ukáže, jak podnikat ekologicky

Studenti absolvují kurzy zaměřené na právo zakládání firem nebo právo environmentálního podnikání.

Centrum Veronica i celá obec Hostětín je známá ekologickými projekty.

Rozjet vlastní podnikatelský záměr v zemědělství nebo v jakékoliv jiné oblasti - ovšem s tou podmínkou, že bude šetrný k životnímu prostředí. Právě to se naučí dvě desítky účastníků Letní školy zeleného podnikání a biozemědělství, kterou od 19. do 24. srpna pořádá Masarykova univerzita v Centru Hostětín u Bojkovic.

„Český environmentalismus je často založen na strašení či vzbuzování viny. To považujeme za velmi nešťastné a jdeme jinou cestou – nabízíme environmentální témata jako příležitost, v tomto případě podnikatelskou. Nepotřebujeme ani tak velká slova či iluze, ale dobré nápady a kompetence k tomu je uskutečnit,“ říká Bohuslav Binka, iniciátor vzniku letní školy a vedoucí Katedry environmentálních studií Fakulty sociálních studií MU, která akci organizuje ve spolupráci s ekologickým institutem Veronica.

Studenti absolvují několik kurzů zaměřených na právo zakládání firem nebo právo environmentálního podnikání. „Účastníci také navštíví vybrané ekopodnikatele a biozemědělce, podívají se na příklady dobré praxe v Centru Hostětín a hlavně za pomocí koučů sestaví vlastní ekologický podnikatelský záměr,“ vysvětila organizátorka letní školy Petra Orsáková

I když se jedná o první ročník ze dvou plánovaných, katedra už má s pořádáním podobných akcí velké zkušenosti. V minulosti připravovala například Letní školu EkoInkubátoru. Letošní škola vznikla v rámci projektu INZA – Inovace bakalářských studijních programů k lepší zaměstnatelnosti studentů Masarykovy univerzity, který je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Hlavní novinky