Přejít na hlavní obsah

Týden učitelství nabídne inspiraci budoucím pedagogům

Od 18. do 22. dubna pořádá filozofická fakulta unikátní akci pro učitele. Registrace už běží.

Studujete pedagogický obor, státnice máte za rohem a blíží se okamžik, kdy byste se už naostro měli ocitnout před školní třídou? Zajděte na akce Týdne učitelství načerpat podporu a inspiraci. Stát se učitelem je rozhodně výzva, na kterou by člověk neměl být sám.

Už druhý ročník se bude konat od 18. do 22. dubna v prostorách Filozofické fakulty MU, ale i v Otevřené zahradě nebo hudebním klubu Music Lab. V programu týdne totiž nenajdete jen workshopy a přednášky, ale i kulturní a jiný doprovodný program.

Vedle lekcí o mentoringu, videokonferencích ve výuce nebo interaktivních vizuálních modelech ve vzdělávání se můžete těšit i na představení Kočovné filosofické společnosti nebo divadelního spolku Titivillus.

Týden se svým obsahem snaží reflektovat současné jednak trendy ve vzdělávání, jednak dynamický vývoj samotné společnosti. Stejně jako si dnes nedovedeme představit, jak budou za pět let vypadat například mobilní zařízení, rovněž si nedokážeme představit, jakou proměnou projde školní třída nebo vzdělávací systém. V programu tak najdete dílny pro experimentování, workshopy pro reflexi učitelů nebo samotné výuky studenty či workshop zaměřený na základní počítačové dovednosti klíčové pro pedagogy.

Kapacita jednotlivých lekcí, workshopů a diskuzí je omezena počtem účastníků. Přihlašování je již v plném proudu, nevyplatí se tedy čekat.

Hlavní novinky